Фонтанка.ру

"Ржубль": росіяни стоять у чергах за валютою і висміюють падіння рубля у соцмережах

  У понеділок, 24 серпня, офіційний курс долара досяг 70,7 рубля, євро – 81,15.

  Швидкість падіння рубля приголомшує росіян, передає петербурзька інтернет-газета "Фонтанка.ру". Ще наприкінці червня американська валюта коштувала менше 54 рублів, а європейська – не перевищувала позначку в 62 рубля. Результат "нового чорного понеділка" – черги людей біля обмінних пунктів, яких у Петербурзі не бачили дуже давно.

  Усе це не могло не спричинити жарти в Twitter, зазначили у "Фонтанці" та створили добірку найцікавіших коментарів із соцмереж.

  "Обвал рубля населення зустріло веселим Улюкаєвим!" – написав користувач @495Sergo, маючи на увазі міністра економічного розвитку РФ Олексія Улюкаєва, який пообіцяв, що через місяць один барель нафти Brent знову коштуватиме 50 доларів. До сьогоднішнього "чорного понеділка" ціна "чорного золота" впала нижче 43 доларів.

  Деякі користувачі оцінювали, яким буде їхнє життя в епоху супердешевого рубля. "Прикидаю, скільки можна буде виручити за однокімнатну квартиру в Москві до зими. По всьому виходить – $800 і 3 банки солоних огірків", – поскаржився користувач alien. "Сподіваюся, долар коштуватиме 100 рублів і жінки почнуть цінувати такі широкі жести, як "нагодував", "вкрав квіти з пам'ятника Леніну", "рибу спіймав", – знайшов позитивні моменти в девальвації NikolassLambert.

  "На Новий рік будемо пити скломийну рідину", – пожартував автор пародійного блоку "Кисельов: вести дня", об'єднавши тему обвалу рубля з іншою історією понеділка. Сьогодні міністр сільського господарства РФ Олександр Ткачов не виключив можливої заборони на ввезення винної сировини з-за кордону, з якої, як з'ясувалося, в Росії роблять більшість сортів шампанського.

  А відомий письменник Сергій Мінаєв запропонував тим громадянам, які побігли в обмінники, новий спосіб врятувати свої заощадження: "А може не долари скуповувати, а одразу нафту? Вкластися в цистерну разом, наприклад".

  Новини з біржі збіглися з виступом міністра закордонних справ Сергія Лаврова на форумі "Територія смислів на Клязьмі", де він запевняв, що "історична епоха домінування Заходу закінчується". "У черзі до обмінника тільки й розмов, що про кінець епохи домінування Заходу", – іронізує @fe_city_boy. "Кінець гегемонії долара і євро на світових ринках ознаменував себе загальною радістю громадян Росії", – продовжив тему @sd0107.

  Не обійшли блогери і тему спалювання на кордоні "санкційних" продуктів. "Підмовляю колегу спалити долар (у нього в гаманці валявся)", - пише користувач @dm_e. "Щоб повернути курс рубля до 32 рублів за долар, потрібно, щоб баксів було мало. Паліть обамську валюту, їжте, спускайте в унітаз!" – радить росіянам автор @antimanejka.

  Дісталося й Путіну, який у 2011 році повідомив, що рубль може стати "резервною регіональною валютою". "Коли Путін когось переграє, рахунок гри по всій країні вивішують на табло обмінників", - написав @cynicarea.

  Однак найлаконічнішим жартом дня стало коротке слово "Ржубль", яке народилося ще в часи девальвації 2014 року, але відтоді так і не втратило актуальності, зазначили у виданні.

  Попередній матеріал
  Адвокат Савченко розповів, коли очікується вирок суду
  Наступний матеріал
  Хроніка АТО за добу: бойовики розмістили у селищах біля лінії зіткнення значну кількість техніки
  Теги: