oboi-dlja-stola.ru

Рослини не допоможуть людству побороти глобальне потепління - дослідження

  Рослини не зможуть допомогти людству у боротьбі з глобальним потеплінням.

  Про це пише Nature Geoscience.

  Так, не дивлячись на те, що рослини вважаються одними з головних союзників людей у боротьбі з кліматичними змінами результати нового дослідження показали, що обмежені поживні речовини в ґрунті можуть затримати зростання рослин, що в результаті призведе до більш інтенсивних темпів глобального потепління.

  Рослини фактично харчуються вуглекислим газом. Чим більше парникових газів, вироблених людьми, рослини поглинають, тим швидше ростуть.

  Для свого росту й розвитку рослини мають потребу у великій кількості різноманітних поживних речовин, в їх числі азот. Фермери вносять ці елементи в ґрунт у вигляді добрив, однак у природі рослини мають отримувати їх з якихось інших джерел.

  Новий азот можна виділяти з повітря (у складі якого його близько 78%), але він майже завжди існує в газоподібній формі. У ґрунті азот виробляється різними бактеріями. Деякі рослини (в основному бобові) навіть розвинули на своїх коренях спеціальні вузлики, в яких ці бактерії ховаються.

  Але дослідження виявили, що азоту й фосфору з природних джерел буде недостатньо, щоб рослини змогли стримувати глобальне потепління з такою силою, якої від них чекають кліматологи.
  Також учені зазначають, що ґрунтові мікроби, "які видихають" вуглекислий газ, збільшаться числі в умовах глобального потепління. 

  Попередній матеріал
  Гривня впала на міжбанку до 22,80 за у.о.
  Наступний матеріал
  Шахтарі приїхали на мітинг до Києва через невиплату зарплат керівництвом "ДТЕК Павлоградвугілля" з травня

  Столичний ботсад розпродає екзотичні рослини щоб пережити зиму

  В Ботанічному саду через теплу погоду вдруге розцвітають рослини