5 канал

Пряничне диво: у Швеції презентували солодкі фортеці, літаки та цілі міста

Усе це майстри "збудували" до спеціалізованої виставки та прийдешніх свят

У Швеції відкрилася мальовнича виставка пряників. Щороку її традиційно проводять на різдвяних святах у Стокгольмі, передає "5 канал".

Будинки, автомобілі, потяги, літаки та цілі міста – на виставці все зроблені цілковито з імбирного печива. У заході беруть участь майже 200 учасників. Вони змагаються за титул творця найкрасивішого пряника.

Роботи майстрів оцінюють судді та пересічні відвідувачі. За словами організаторів, деякі експонати робили майже 40 годин поспіль. Хтось випікав печиво для друзів та родичів, а хтось – щоб подарувати місту на різдвяні свята.

"Це вже давно стало традицією. Щороку ми випікаємо печиво та виставляємо його тут. Хоча це вже 27-ма виставка, інтерес до неї лише зростає", – зазначила менеджер з комунікацій Шведського інституту архітектури та дизайну Сандра Нольгрен.

"Основний концепт заходу – "таємниці". Я довго думала щодо таємниць – своїх, моїх друзів та родичів. Тому вирішила зробити таке велике місто з пряників, в якому було би чимало секретів", – розповідає про ідею творіння учасниця виставки Еваліса Асп. 

Як повідомлялося, 16 грудня у Чернівцях відкрили різдвяне пряничне містечко. Там презентували солодку карусель, ратушу та навіть пряничні фортеці.

Попередній матеріал
Евакуація зруйнованого Алеппо: ООН звітує про порятунок майже 20 тисяч людей
Наступний матеріал
У МОЗ оголосили про початок стипендіальних програм для медиків

Карусель, ратуша та солодкі замки: у Чернівцях відкрили різдвяне пряничне містечко

Одяг, солодощі, турбота: чого найбільше бракує мешканцям прифронтових селищ