Повз Землю пролітає величезний астероїд

  Сьогодні він наблизився до планети на 10 млн. кілометрів.

  14 травня астероїд пролітає у небезпечній близькості від нашої планети. Його діаметр становить більше кілометра, швидкість руху – 14 кілометрів на секунду. Про це повідомляє "Главком" з посиланням на The Science Times. Зіткнення такого великого небесного тіла з Землею призведе до катастрофи, проте, заспокоюють науковці, цього разу астероїд пролетить мимо.

  Астероїд 1999 FN53 є найбільшим об'єктом з тих, що можуть наблизитися до Землі. У цьому зв'язку астрономи змоделювали, що могло б статися, якби таке небесне тіло зіткнулося з нашою планетою.

  "Безсумнівно, це призвело б до загибелі півтора мільярдів осіб, – вважає професор астрономії з Університету Букінгемшир Білл Неп'єр. – Якщо він впаде в море, це викличе викид газів в стратосферу, який зашкодить озоновий шар".

  Втім, запевняє The Science Times, панікувати не слід. Розрахунки показують, що астероїд чи не зачепить Землю. Він навіть не входить в список потенційно небезпечних об'єктів NASA, де значаться об'єкти, які можуть зіткнутися з Землею в одному випадку з 9 мільйонів.

  До речі, у червні нинішнього року повз Землю пронесеться небесне тіло під кодовою назвою Ікар (Icarus), яке рухається в три рази швидше, ніж FN53.

  Попередній матеріал
  До України з офіційним візитом їде Вікторія Нуланд
  Наступний матеріал
  Оціночна місія ЄС з аналізу ситуації на Донбасі починає свою роботу - прес-служба Президента

  Вночі над Тихим океаном згорів російський космічний корабель "Прогрес"

  Російський космічний корабель з "прапором Перемоги" впаде на планету 9 травня – NORAD

  Космічний апарат NASA передав нові знімки Плутона

  Російський космічний корабель затоплять у Тихому океані