Олімпійський вогонь XXI Зимових ігор запалили в Греції (репортаж)

  Урочиста церемонія в Олімпії відбулася кілька годин тому. Зимові ігри розпочнуться 12-го лютого у канадському Ванкувері - до того часу Олімпійський вогонь мандруватиме світом.

  Полум`я запалили у храмі Гери. Вся церемонія мала вигляд театралізованої вистави.

  Одинадцять жінок, одягнуті як жриці, відтворили стародавній обряд. Одна з них запалила вогонь за допомогою параболічного дзеркала, яке фокусує сонячні промені. Іскру передали першому вогненосцю - чемпіону у змаганнях на гігантському слаломі. Він пробіжить перший етап грецької естафети Олімпійського вогню.

  Грецька естафета Олімпійського вогню триватиме вісім днів і завершиться в Афінах. Потому вогонь передадуть організаторам Зимових ігор у канадському Ванкувері, які відбудуться з 12 по 28 лютого наступного року.

  Олімпійський вогонь – один із символів Олімпійських ігор. Його запалюють у місті проведення змагань у день відкриття. Ця традиція зародилася у Давній Греції. Олімпійський вогонь - це нагадування про подвиг Прометея. За легендою, він викрав полум`я у Зевса і подарував його людям. Традицію запалювати вогонь відновили у 1928 році. Під час Берлінських олімпійських ігор 1936-го, вперше провели естафету з передачі вогню.

  Попередній матеріал
  КМДА: Тарифи знизять з 1 січня 2010 року
  Наступний матеріал
  Чайка створила кумедну ситуацію, потрапивши в прямий ефір ТБ
  Теги: