YouTube

Один з льодових щитів Антарктики повністю зникне за кілька місяців

  Льодовик Ларсена остаточно припинить своє існування і розколеться на багато маленьких айсбергів.

  У повідомленні йдеться, що останні уламки льодового щита Ларсена в східній частині Антарктичного півострова, який розпався на частини в 2002 році, можуть остаточно зникнути наступного літнього сезону в Південній півкулі Землі, що поставить крапку в 10 тис. роках історії цього льодового масиву, передає видання Кореспондент посилаючись на NASA.

  "Льодовик почав пливти швидше, і в ньому з'являються тріщини. Ці ознаки небезпеки говорять про те, що уламки льодовика дезінтегруються. І хоча подібне явище є найкращим для спостереження за тим, як льодовик втрачає стабільність і руйнується, і є вкрай захоплюючою подією з наукової точки зору, та все ж воно стало дуже поганою звісткою для Землі. Цей масив існував понад 10 тис. років, і скоро його не стане", - повідомляє Ала Хазендар з Лабораторії реактивного руху NASA в Пасадені.

  Зазначається, що Хазендар з колегами дійшли такого висновку, коли проаналізували знімки з кліматичних супутників і дані, які були зібрані за допомогою геодезичних літаків у рамках проекту картографування та моніторингу льодового щита Антарктики Operation IceBridge, який провадить NASA з 2009 року.

  Попередній матеріал
  Одразу кілька торнадо пронеслися над США: є загиблі
  Наступний матеріал
  Військовий лікар: полонений офіцер ГРУ попросив оперувати його без наркозу - боявся за свої нирки

  На Марсі під товстим шаром пилу виявили гігантські льодовики

  Криголами "Адмірал Макаров" і "Красін" - визволили із льодового полону

  Арктичні льодовики тануть набагато швидше, ніж очікувалося - NASA

  15 найдивовижніших водоспадів у світі