Новий світовий рекорд: чим завершився експеримент у Китаї з імітації життя на Місяці

  Максимальний термін проживання в комплексі однієї з груп досяг 200 днів

  Учені в Пекіні закінчили річний експеримент "Юегун-365", в ході якого встановили рекорд за тривалістю перебування людей в ізольованій кабіні. Експеримент, назва якого перекладається як "Місячний палац-365", провели в Пекінському університеті авіації і космонавтики, повідомляє НВ.

  Експеримент почався 10 травня 2017 року та тривав 370 днів. У ньому взяли участь вісім студентів цього університету. Вони були розділені на дві групи, які по черзі заселялися в замкнутий комплекс "Юегун-1". Він являє собою ізольовану кабіну площею 160 квадратних метрів. Це перша така лабораторія, розроблена в Китаї, і третя в світі. "Юегун-1" складається з модуля для життя волонтерів площею в 42 квадратні метри і двох модулів для вирощування рослин. У житловому відсіку розміщені чотири окремі спальні модулі, одна загальна кімната, ванна, приміщення для тварин, приміщення для переробки відходів.

  Максимальний термін проживання в комплексі однієї з груп досяг 200 днів, що стало новим світовим рекордом, попередній рекорд належав російським дослідникам, які провели в аналогічній лабораторії 180 днів.

  Головний конструктор "Юегун-1", професор Лю Хун зазначила, що біорегенеративні технології життєзабезпечення, використані в розробці "Юегун-1", є ключовими технологіями, необхідними для довгострокового проживання людей на Місяці, а також на інших планетах.

  "Система на 98% самозабеспечується. Вона працювала стабільно і ефективно, забезпечуючи підтримку життя своїх пасажирів", – наголосила Лю Хун.

  Академік Інженерної академії Китаю Ван Цзюнь вважає, що успішне завершення зазначеного експерименту має важливе теоретичне і практичне значення для забезпечення довгострокового проживання людей за межами Землі.

  Як повідомляв 5.UA, на Місяці може бути значно більше води, ніж вважали досі. Двоє американських учених вивчили супутникові знімки і стверджують, що вода може міститися всередині супутника Землі. 

  Попередній матеріал
  Порошенко відкликав закон щодо громадянства кримчан, які ходили на вибори РФ
  Наступний матеріал
  Полторак: Наші спецпризначенці показали один з найкращих результатів на міжнародних змаганнях

  Максимальне зближення: "загублений" астероїд "пройде" на безпечній відстані від Землі

  Стало відомо, коли відправлять міжнародну місію на Марс

  Мешканці Аксу врятували рідкісного снігового леопарда

  Фото від NASA: який вигляд мало виверження вулкана на Гаваях із космосу