Німкеня стала доктором наук у 102 роки

  Жінка мала отримати докторський ступінь ще 80 років тому, але завершити навчання їй завадили нацисти.

  Інгеборг Рапопорт завершила навчання ще в далекому 1937 році, докторську писала про дифтерію - серйозну проблему на той час, пише "BBC-Україна". Однак дівчину не допустили до заключної частини іспиту, через антисемітську політику Гітлера - мати Інгеборг була єврейкою.

  Як зазначається, Інгеборг написала Університету Гамбурга, що якби не тогочасні закони, то вона б змогла скласти екзамен. Університет вирішив "виправити ту помилку", і три професори з медичного факультету минулого місяця самі приїхали до пані Інгеборг, яка зараз живе у східному Берліні, і влаштували їй іспит.

  Видання повідомляє, що вона просто вразила екзаменаторів. У вівторок у медичному центрі Університету Гамбурга на спеціальній церемонії жінка отримала свій докторський ступінь. Пані Рапопорт сказала, що хотіла завершити свою наукову роботу у пам'ять про тих, хто постраждав від несправедливості в роки Третього рейху.

  "Це було питанням принципу. Питання не в тому, щоб просто захистити докторську - адже у 102 роки це вже не так легко - я зробила це для жертв (нацистського режиму. - ред.)", - сказала вона.

  Також повідомляється, що підготуватись до іспиту жінці допомогли друзі, які моніторили мережу в пошуках того, що змінилось у галузі дослідження дифтерії за 80 років. Насамкінець зазначається, що жінка емігрувала до США у 1938 році, але повернулася до комуністичної Східної Німеччини і врешті-решт стала професором педіатрії в Берліні.

  Попередній матеріал
  ОБСЄ знову фіксує вивезення вугілля з окупованих районів Луганщини до Росії
  Наступний матеріал
  Учора в зоні проведення АТО вели розвідку 30 ворожих безпілотників