bbc.co.uk

Неподалік Мадагаскару археологи знайшли скарб знаменитого пірата

  В Індійському океані біля берегів Мадагаскару підводні археологи виявили важкий срібний зливок. Вони вважають, що скарб був здобиччю знаменитого шотландського пірата XVII століття Вільяма Кідда.

  Про це повідомляє "Русская служба BBC".

  За інформацією видання, злиток вагою 50 кг був знайдений на мілководді біля берегів острова Сент-Марі на схід від Мадагаскару. Знахідка була передана президенту Мадагаскару на спеціальній церемонії, в якій взяли участь британські та американські дипломати.

  Злиток був виявлений командою фахівців на чолі з відомим підводним археологом із Сполучених Штатів Америки Баррі Кліффордом. Він не має сумнівів, що знайдений ним злиток зберігався на судні, побудованому ще у XVII столітті в Англії.

  Однак, як зазначає видання, ряд дослідників заявляє, що доказів, які підтверджують достовірність знахідки, недостатньо і потрібно додаткова експертиза. Одним з варіантів є відправка зразків деревини затонулого корабля до Великобританії, щоб визначити, чи дійсно судно було побудовано в Англії.

  Посол Великобританії в Мадагаскарі Тімоті Смарт зазначив, що в будь-якому випадку знахідка Кліффорда підвищить популярність держави серед туристів.

  Зазначимо, що історія шотландського капітана Кідда свого часу надихнула письменника Роберта Стівенсона на написання відомого роману "Острова скарбів".

  Нагадаємо, нещодавно у США знайшли схованку з листами Марка Твена. 

   

  Попередній матеріал
  Саудівська Аравія готова до припинення вогню в Ємені
  Наступний матеріал
  Заглухлий на Красній площі під час репетиції параду танк "Армата" не змогли відбуксирувати

  У США знайшли схованку з листами Марка Твена

  У Франції знайшли перший спільний знімок Ван Гога і Гогена

  Науковці знайшли динозавра, який мав крила кажана

  Родина археологів знайшли скарб біля узбережжя Флориди