zn.ua

Навчання в державних вишах Великої Британії визнали найдорожчим у світі

  У середньому вартість року навчання на бакалавраті (або за аналогічною програмою) у державних вишах Великої Британії в 2013-2014 навчальному році перевищувала $9 тис.

  Вартість навчання у британських державних університетах є найвищою у світі. Про це йдеться у щорічному звіті Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), повідомляє "Інтерфакс-Україна".

  У середньому вартість року навчання на бакалавраті (або за аналогічною програмою) у державних вишах Великої Британії в 2013-2014 навчальному році становила трохи більше $9 тис., порівняно з $8,2 тис. у США. Водночас вартість навчання в приватних вузах, які у США відвідують 40% студентів, перевищила $21,1 тис. на рік.

  Зазначається, що у Великій Британії студенти сплачують лише 19% загальних витрат на освіту, тоді як більше половини витрат (57%) припадає на державу, а майже чверть (24%) – на приватні компанії. У Штатах картина зовсім інша: 46% американців самостійно оплачують свою вищу освіту.

  Разом із тим, частку британців, які отримують вищу освіту в тій чи іншій формі, експерти ОЕСР оцінюють у 58%, що є меншим за середній показник у 34 країнах організації (67%).

  Також у звіті йдеться, що початкові зарплати університетських викладачів в Англії і Шотландії набагато нижче середнього в ОЕСР рівня, однак з урахуванням бонусів і пільг загальний річний заробіток британських викладачів перевищує середній показник в організації.  

  Попередній матеріал
  Під час виборів у Маріуполі та Красноармійську працюватимуть близько 2 тис. правоохоронців – радник Авакова
  Наступний матеріал
  На Волині головою облради обрали Палицю