Найвищу будівлю світу відкрили у Дубаї (репортаж)

  Окрім загальної висоти у понад 800 метрів, на її рахунку ще кілька рекордів - найбільша кількість поверхів (понад півтори сотні) і найвищий оглядовий майданчик у світі. У ясну погоду з нього видно на 80 кілометрів навкруги. У день відкриття башту несподівано перейменували - на честь шейха Халіфи, який домоміг Дубаю розплатитися із боргами.

  Жодному хмарочосу не зрівнятися із дубайською вежею. Найближчий суперник - з Тайваню - нижчий за неї на три сотні метрів. Башта Халіфи, названа на честь президента Еміратів, височить над Дубаєм як тонка срібна голка, заввишки - рівно 828 метрів. Шість років роботи, півтора мільярда доларів, тисячі будівельників - спорудження Вежі не зупинила ні економічна криза, ні падіння цін на нерухомість.

  За допомогою Вежі, Дубай прагне відродити свою економіку - привабити до емірату бізнесменів та туристів. Всередині хмарочосу - тисяча квартир і півсотні офісних поверхів. Їх обслуговують 57 швидкісних ліфтів. На гостей чекає небувалий краєвид зі 124-го поверху, найвищого оглядового майданчику світу. На рекордній висоті розташовані також мечеть і басейн.

  Відкривали Вежу у присутності шейха Халіфи та тисяч гостей. Після мандрівки у історію Дубаю, їх потішили феєрверком. Різнокольорові спалахи світла піднімалися по всій висоті хмарочосу. Потому місце вогню посіла вода. Посеред пустелі десятки фонтанів били у небо, утворюючи складні візерунки. 

  Попередній матеріал
  Перший робочий день першого президента Євросоюзу
  Наступний матеріал
  Відновило роботу посольство США у Ємені
  Теги: