lenta.ru

Найстаріше дерево Великої Британії віком 5 тис. років змінило стать

  Найстаріше дерево Великої Британії - тис, що росте в Шотландії у дворі церкви села Фортінгел в Пертширі, почав змінювати стать.

  Цей тис вважається навіть старішим від Стоунхенджа - йому більше п'яти тисяч років, а відповідно до місцевого переказу, в тіні цього тиса народився Понтій Пілат, повідомляє The Independent.

  Дерево увесь час виробляло пилок, тому ботаніки відносили його до рослин чоловічої статі. Тим не менше, тепер на ньому стали з'являтися червоні ягоди з насінням, а це ознака тисів жіночої статі. Британські ботаніки дійшли висновку, що тис розпочав процес зміни статі.

  "Це може здатися дивним, але багато дерев змінюють стать. Зазвичай такі процеси відбуваються лише з частиною крони рослини. У випадку з Фортінгелським тисом стать змінили кілька гілок на кроні", - розповів науковець Макс Колман, що працює в Королівському ботанічному саду Единбурга.

  Ботаніки зібрали ягоди, що виросли на тисі, і мають намір вивчити їх у рамках проекту з дослідження різноманітності європейських тисів. Учені переконані, що зможуть знайти по всій Європі "дітей" Фортінгелского тиса.

  Як повідомляв 5.ua, у червні 2015 року до 20 тис. людей стежило в Instagram за долею красивого дерева. 

  Попередній матеріал
  Питання надання громадянства іноземцям-захисникам України розглядатиметься невідкладно – Президент
  Наступний матеріал
  Міноборони: сапери з початку АТО знешкодили понад 22 тис. вибухонебезпечних предметів