Найдовший вантовий міст у світі - грецький "Харілаос Трикупіс" [відео]

  День народження найдовшого мосту у Європі та світі святкують у Греції. 15 років тому греки вирішили побудувати унікальний міст, який з`єднає Пелопоннес із материковою Грецією. Неофіційна назва споруди - Ріо-Антиріо.

  Його називають ще одним дивом світу. Раніше, щоби дістатися берега, треба було витратити 40 хвилин на паромі. Тепер тут їздять авто, і щоби перетнути Коринфську затоку з міста Ріо до міста Антіріо - треба лише 5 хвилин. Підвісний міст Ріо-Антиріо має довжину 2 км 880 м, на висоті 65 метрів. Він навіть довший на 300 метрів за міст Золоті ворота у Сан-Франциско. Тепер це не просто зручна споруда для самих греків, це принада для туристів.

  Паблос Дакорис, генеральний директор готелю: "О - це треба побачити, цей міст дуже полюбляють туристи, адже він є унікальним. По-перше - його будували на м`якій землі, по-друге - він найдовший вантовий міст не тільки в Європі, а й в усьому світі".

  Офіційна назва - Міст "Харілаос Трикупіс", на честь прем`єр-міністра Греції, який першим висунув пропозицію спорудження мосту. Будували його довгих 6 років, а закінчили раніше заявленого терміну, за тиждень до відкриття літніх Олімпійських ігор 2004 року в Афінах - 7 серпня 2004 року.

  Найдовший міст Європи обійшовся грекам 650 мільйонів євро, тепер проїзд платний - щоб перетнути міст треба викласти13 євро.

  Ось так, без заторів, проходить видача так званих квитків на міст. Туристів з України така практика не зупиняє, а тільки захоплює - адже якість платних доріг говорить сама за себе.

  Володимир Ткаченко, співак: "Очень нравятся дороги, если б и у нас такие - ездить одно удовольствие".

  Цього літа міст Ріо-Антиріо святкує 15 років з початку будівництва, а вже наступного року греки відзначатимуть 10-річний ювілей найдовшого у світі мосту.

  З Греції - Олена Халік та Микола Лебедєв, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Кількість жертв повеней на півдні Франції зросла до 3-х осіб
  Наступний матеріал
  "Цирк дю Солей" вдруге гастролює у Києві [відео]
  Теги: