Найбільший вітропарк у світі запустили у Великій Британії (сюжет)

  Найбільший вітропарк у світі запустили у Великій Британії. Сотня вітротурбін височіє поблизу узбережжя графства Кент. Комплекс забезпечить електроенергією двісті тисяч будинків.

  Велика Британія крокує у зеленому напрямку. Біля узбережжя графства Кент розпочали експлуатацію найкрупнішого морського вітропарку у світі. Він забезпечить електроенергією понад двісті тисяч будинків. Будівництво тривало два роки і стало Великій Британії у мільярд доларів. Попутного вітру новому комплексу побажав міністр енергетики Великої Британії Кріс Хун. Він завітав на відкриття станції.

  Кріс Хун, міністр енергетики Великої Британії: «Ми налаштовані щодалі більше будувати вітропарків в країні. І плануємо потроху позбутися залежності від нафтового та газового ринків. Вони згодом мають залишитися в минулому. І це гарна новина як для споживачів, так і для компаній. Це шлях у зеленому напрямку.»

  Щоправда не усі мешканці графства Кент зраділи повітряному парку. Мовляв, турбіни заввишки понад сотню метрів псують краєвиди узбережжя. Але такі заяви все одно програють закликам зелених - берегти землю і користуватися екологічною енергією. А надто, не можуть встояти перед новиною - що найкрупніший вітропарк надасть майже тридцять п`ять тисяч робочих місць.

  Ревор Арнольд, інженер: «Я бачу  майбутнє тільки з вітряними станціями. Екологічний вид енергії – це те, без чого наступні покоління просто не зможуть обійтися».

  Нині у Великій Британії близько двохсот п`ятидесяти вітряних станцій. Вже наступного року країна планує розпочати будівництво ще одного вітряного парку у гирлі річки Темзи. За чотири роки встановлять понад три сотні турбін. Такий комплекс буде здатиний забезпечити електроенергією понад шістсот тисяч будинків британців.
  Ганна Ільїних, 5 канал.   

  Попередній матеріал
  В український кінопрокат вийшов альманах «Арабески» (сюжет)
  Наступний матеріал
  Сюжет про церкву з унікальним стінописом на Львівщині [відео]
  Теги: