Найбільшу в Європі виставку зброї відкрили у Лондоні (репортаж)

  Найбільша у Європі виставка зброї. У Лондоні зібралися майже півтори тисячі компаній-виробників із 50 країн світу. Усі вони привезли до британської столиці свої останні розробки. За оцінками організаторів, на виставці чекають близько 25 тисяч людей - і це лише членів офіційних гостей, не враховуючи звичайних відвідувачів.

  Найновіші військові розробки - бойові машини, ракети, гелікоптери та інша важка техніка вистроїлися по периметру величезної зали. Особливу увагу привертає судно, яке наче зійшло з екранів Бондіани. Цей перехоплювач може розвивати швидкість до 160 кілометрів на годину. Воно озброєне кількома кулеметами та гарматою. Розробники спеціально створили човен для боротьби з піратами.  Окрім війни з морськими розбійниками важливе місце на виставці посідає проблема захисту солдат під час бою.

  "Модні" серед військових цього року різноманітні безпілотні апарати. Ізраїльтяни привезли міні-вертоліт. Його розмір - не більший за звичайний стіл. Він може до 6 годин зависати у повітрі та передавати до штабу важливу інформацію. При цьому гелікоптер практично безшумний, тому його надзвичайно важко помітити. Окремий стенд облаштували на радість саперам. Тут виробники представили чимало роботів, які покликані замінити людей під час розмінування.

  Виставка триватиме три дні. За цей час виробники та споживачі розраховують заключити сотні контрактів. Не дивлячись на кризу, військова промисловість у країнах Заходу поки не відчуває спаду виробництва. Кількість замовлень за останні два роки практично не зменшилася. А мільярди доларів, які дає бюджетам торгівля зброєю - нікому не стануть зайвими.

  Захар Симчич, 5 канал

  Попередній матеріал
  Заступника голови НБУ Шаповалова допитають наступного тижня
  Наступний матеріал
  У США згадують жертв теракту 9/11 (репортаж)
  Теги: