На Південний полюс вирушає XIV українська експедиція (репортаж)

  Науковці цілий рік досліджуватимуть холодну Антарктику. Цьогорічні проводи відбулися із запізненням. Вирушити вчасно науковцям завадив брак грошей. У бюджеті їх порахували за старим курсом долара і ті вчасно не віддали. Тому працівники антарктичного центру погодилися віддати свою піврічну зарплату, щоб 13-ро науковціі змогли дістатися земного полюсу. Гроші їм обіцяли повернути. Утім, лише якщо Парламент перегляне український бюджет.

  Юні школярі проводжають на Південний полюс вже XIV українську експедицію. А от для Артема Лоскутова це лише його друга подорож до холодної Антарктиди. Він хоч і не науковець, але виконуватиме одну з найважливіших місій - готуватиме полярникам їсти.

  Артем Лоскутов, член експедиції (кухар): "После работы оставался на кухне ночами, сидел там выдумывал, каждому делал по его специальности торт, дизелисту там ключ, биологу касаточку, то есть полезно прошли дни мои на станции".

  Загалом до Антарктики вирушають 13 українських дослідників. Вивчатимуть флору і фауну та спостерігатимуть за погодою. Половина членів експедиції поїдуть на Південний полюс вперше. Усі пройшли спеціальний відбір. Головна вимога - вміння працювати в команді.

  Олександр Нещук, начальник станції: "Производятся специально сборы зимовщиков предварительные, недельные. Проводяться беседы с психологами,  на сборах психологи обязательно присутствуют и где определяется вообще работа в команде, люди друг к другу присматриваются. Если команда сформировалась только тогда естественно формируется уже экспедиция и люди едут зимовать".

  Цього року полярники вирушають пізніше, ніж зазвичай. Мають встигнути до закнічення антарктичного літа. В іншу пору року туди доплисти не можливо. Корективи внесла фінансова криза. Гроші рахували за старим курсом, платити за подорож доведеться доларами. Тому більшу частину суми взяли із зарплати працівників антарктичного центру.

  Валерій Литвинов, директор Національного антарктичного наукового центру: "Один квадрытный километр площадь. На нем нет ни взлетно-посадочной полосы,  у нас нет скажем ледокола, чтобы туда идти лёд ломать, поэтому вот когда антарктическое лето поэтому у нас критично уйти в антарктическое лето которое совпадает с нашей зимой, и что самое плохое совпадает с началом нашего бюджета, и это всегда создает такие дикие трудности, что... тут бюджет не принят, а нам надо уходить, а лето я ж не могу перенести на июль, на июнь, оно вот сейчас".

  До холодної Антарктиди українські полярники вирушать вже в середу. Там замінять науковців 13 експедиції. Чергування на станції "Академік Вернадський" не можна припиняти ані на день.  Українською вона стала 14 років тому. Тоді свою станцію подарували англійці. З того часу Україна стала Антарктичною державою.

  Роман Сухан, Олексій Тищенко, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (8.40Мб)
  Попередній матеріал
  Тимошенко: літакобудування та с/г виведуть Україну з кризи (репортаж)
  Наступний матеріал
  Кислинський: БЮТ й КПУ готові розпочати процедуру імпічменту
  Теги:
  Loading...