На Марсі під товстим шаром пилу виявили гігантські льодовики

  Поверхня Марса вкрита гігантськими льодовиками, які від безпосереднього спостереження приховує товстий шар пилу.

  Льодовики на середніх широтах "Червоної планети" виявили вчені з Копенгагенського університету, автори статті в журналі Geophysical Research Letters, повідомляє "Лента.ру".

  Обриси льодовиків під шаром пилу вчені розгледіли на зображеннях, отриманих з різних супутників, що знаходяться на орбіті Марса. Дослідники давно сперечаються, чи з чого складається цей лід – з води, двоокису вуглецю чи бруду.

  Дані радарів, отримані з Mars Reconnaissance Orbiter (апарату НАСА), вирішили цю суперечку на користь води. Далі данські вчені за допомогою комп'ютерного моделювання розрахували щільність льоду і його схожість з льодовиками Землі.

  10 років дослідження виявили тисячі схожих на льодовики утворень на "Червоній планеті". Льодовики розташовані групами в середніх широтах (30-50 градусів) як у північній, так і в південній півкулях.

  За розрахунками науковців, у марсіанських льодовиках міститься більше 150 мільярдів кубічних метрів льоду. Якщо покласти його рівним шаром по всій поверхні планети – товщина складе 1,1 метра. "Таким чином, лід середніх широт є важливою частиною гідрологічних ресурсів Марсу", – пояснюють автори дослідження.

  За їхніми даними, шар пилу виконує захисну функцію і не дав марсіанській кризі не випаритися в космос. Інакше через низький атмосферний тиск лід давно повинен був перетворитися на пару.

  Попередній матеріал
  Сталінські кати витрачали на захоплення, перевірку та розстріл людини 1 хвилину 26 секунд – Порошенко
  Наступний матеріал
  Без вільної України не буде стабільної і безпечної Європи – президент Польщі

  На Марсі виявили струмки з солоною водою

  NASA знайшла докази життя на Марсі

  NASA отримала зразки марсіанської води