Новий вид карликових лемурів
Новий вид карликових лемурів Новое время

На Мадагаскарі відкрили новий вид карликових лемурів

Відкрити новий вид вдалося завдяки ДНК-аналізу, бо багато видів лемурів дуже схожі зовні

Американські вчені відкрили новий вид карликових лемурів. Примати мешкають у південно-східній частині острова Мадагаскар, передає Science Alert.

Науковці дали тваринам назву Cheirogaleus grovesi – карликовий лемур Гровса – на честь австралійського вченого Коліна Гровса, який присвятив чотири десятиліття вивченню приматів.

Як стало відомо, довжина тіла приматів – близько 17 см, довжина хвоста – 28 см. У них, традиційно для лемурів, великі очі та сильні чіпкі пальці.

А от відкрити новий вид вдалося завдяки ДНК-аналізу. Все тому, що багато видів лемурів дуже схожі зовні, через це аналіз генома є найбільш надійним способом визначення виду. Під час проведення дослідження вчені порівнювали нові зразки ДНК із зібраними у 2014-2015 роках.

"Цей новий вид є одним з декількох нових видів карликових лемурів в роду Cheirogaleus, які були або перебувають у процесі опису. Це свідчить про те, як мало ми знаємо про біорізноманіття в цілому, і навіть про наших найближчих родичів, приматів", – зазначив один з учасників дослідницької групи Рассел Міттермейер.

Охоронний статус нового виду поки не визначили, однак науковці припускають, що вони можуть бути досить добре захищені, оскільки живуть у заповідній зоні. Також учені сподіваються відкрити ще декілька нових видів лемурів у цьому районі найближчими роками.

"Відкриття нових видів приматів в останніх диких місцях Мадагаскару продовжуються, і це вказує на необхідність захисту цього середовища проживання від вторгнень з боку людини", – наголосили науковці. 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Лемури, хінкалі, хай-тек будівлі: ТОП-10 місць світу, які треба відвідати 2018 року – фото

Оахака, Мексика
/
Оахака, Мексика
Сантьяго, Чилі
/
Сантьяго, Чилі
Дублін, Ірландія
/
Дублін, Ірландія
Мальме, Швеція
/
Мальме, Швеція
Мадагаскар
/
Мадагаскар
Відень, Австрія
/
Відень, Австрія
Сідней, Австралія
/
Сідней, Австралія
Тбілісі, Грузія
/
Тбілісі, Грузія
Жужуй, Аргентина
/
Жужуй, Аргентина
Харер, Ефіопія
/
Харер, Ефіопія

Попередній матеріал
Ринок криптовалют "лихоманить": біткойн обвалився майже на 14%
Наступний матеріал
Спалах кору: яка з областей України дивує рекордними показниками вакцинації
Теги:
Loading...