Мода на зелене житло шириться Канадою [відео]

  Мода на зелене житло шириться Канадою. Містечко Уїслер, що у Британській Колумбії, прославилося на весь світ, коли у 2010 році тут в рамках Ванкуверської Олімпіади проводили змагання із лижних видів спорту. Три роки по тому місто стало центром екологічної архітектури.

  Зелене, а тому дешеве. Це прикмети нового екологічного житла, яке стає дедалі популярнішим у Канаді. Чемпіон із зеленого будівництва в країні - містечко Уїслер - розташоване у горах. Найбільша цікавинка молодого міста - бібліотека. Створена з тсуги, хвойного дерева, що росте у Північній Америці,  бібліотека - прототип архітектури майбутнього. Електричним струмом будівлю забезпечують сонячні батареї, а теплом - земля, методом геотермального опалення. Відтак бібліотека використовує удвічі менше електроенергії, і викидає на 15 тонн менше вуглекислого газу, аніж схожі за розмірами будинки. За подобою бібліотеки зводять в Уїслері і житлові будинки.

  Кел Бреґґ, забудовник: "На нас лежить моральна відповідальність збереження довкілля під час будівництва. Ми маємо можливість використати місцеві матеріали, щоби можна було створити те, що матиме специфічний для цієї місцевості вигляд".

  Кел Бреґґ звів зелений будинок, який можна придбати за 2 мільйони канадських долларів. Але ціна того варта. Власники оселі отримають неймовірний вигляд з вікна з 200-градусною панорамою на довколишні гори та сусіднє озеро. А система опалення та кондиціонування повітря працює через спеціальну трубу. Вона затягує гаряче повітря і подає його або всередину будинку, або ж надвір, залежно від сезону. А от дизайнер Джоел Аллен вирішив втілити дитячу мрію й оселитися у хатинці в лісі. За задумом автора, хатинка мала повністю злитися із довкіллям. Відвідувачам, які хочуть побачити незвичне житло на власні очі, іноді доводиться годинами шукати диво-хату у хащах.

  Джоел Аллен, дизайнер: "Гадаю, людей цікавить процес пошуку та знахідки таємниці. Треба докласти зусиль, аби потрапити сюди. Але це того варте. Зведення будинку було пригодою і я радий, що можу поділитися з іншими авантюрою його пошуку".

  На відміну від фірм-забудовників, Джоел Аллен будував хатку-яйце без дозволів та документів. Щоби її не знесли, архітектор запропонував місцевій громаді використовувати творіння як ночівлю для туристів.

  Мирослава Пеца, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Відкрив двері для представників преси всесвітньовідомий автосалон у Женеві
  Наступний матеріал
  Річницю загибелі Шухевича відзначили на Львівщині [відео]
  Теги: