Луганські винахідники навчилися робити біопаливо з сала (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)

  Біопаливо із сала - навчилится робити двоє винахідників із села Марківка, що на Луганщині. Кажуть: технологія має значно ліпші показники, ніж будь-яке інше біопаливо. А ще двоє луганчан, які перетворюють сало на паливо, хваляться, кінцевий продукт виходить значно дешевшим за бензин.

  Бензин із сала є біодизелем, але він чистіший та калорійніший за звичайний, твердять двоє сільських винахідників Володимир Карський та Олександр Терновський. Щоби отримати пальне, жир топлять, а спеціальний каталізатор перетворює його на пальне. Поки що видобули лише кілька літрів речовини. Зробити остаточний висновок про винахід попросили німецьких колег. Ті констатують - пальне з сала добре.

  Сергій Труханов, інженер: "По заключению, там немцы работали, топливо из свинно-говяжьего жира ещё более эфективно чем из подсолнечного масла".

  Досліди з салом проводили впродовж трьох років у сільському мініцеху. Для виготовлення дизелю зі свинячого жиру не обов`язково використовувати продукт першого ґатунку, достатньо відходів м`ясокомбінатів. Виробляти промислові обсяги в Україні цілком реально, переконані у Марковці, на це є позитивний досвід у світі.

  Володимир Карський, винахідник: "В Европе как добавку подмешивают. В чистом виде в Африке только в жаркие дни. Если разбавлять солярку это снижает её цену. В прошлом году 1,90 стоили отходы. Это бросовое сырьё, его некуда девать".

  Попри зиск, який обіцяє винахід, замовляти екзотичну солярку поки що ніхто не квапиться. Односельці наразі придивляються: бо ж більше звикли до біодизелю з олії. А винахідники чекають на замовлення великої партії, щоб поїздку на салі випробувати по-справжньому.

  Олександр Терновський, мешканець с.Марківка: "Двигатель работает чище,
  пробовал "Форд Транзит". И расход меньше 35 литров на 670 километров. Фактически перейти можно только нету зимних присадок".

  Тепер народні умільці побоюються, що подорожчає сало, як це сталося з олією. Бо якщо, сальне пальне коштуватиме стільки ж, скільки бензин, то чергова ідея пропаде дарма.

  Максим Сисоєнко, Віктор Прокопенко, Луганщина, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (6.57Мб)
  Попередній матеріал
  Нові види травоїдних динозаврів виявили мексиканські науковці
  Наступний матеріал
  У Києві триває виставка "Великодня писанка" (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)
  Теги:
  Loading...