Facebook / Неинтересный Киев

Київський пенсіонер перетворив свій під'їзд на музейний експонат

Замість сірих стін – позолота, ліпнина й картини. Так у звичайній багатоповерхівці у Дніпровському районі Києва пенсіонер Володимир Чайка оздобив свій під'їзд. Тепер туди ходять на екскурсії. Над втіленням дизайну автор працював понад 10 років

Типова сіра багатоповерхівка радянської забудови. Звичайний зовні під'їзд – і на перших поверхах гість ще не знає, що чекає на нього далі.

Від звичайного під'їзду до витвору мистецтва один крок. Автор не був ні у Луврі, ні у Версалі. Каже, надихався фільмами. За понад 10 років роботи жодної копійки із сусідів не брав, бо це його хобі.

/
/
/
/

Першою про диво-дизайн розповіла лікар, яка приїхала в будинок на виклик. Уже за кілька днів журналісти стоять у черзі, щоб поспілкуватися з автором. 65-річний Володимир Чайка розповідає, що займатися ліпниною його надихнули друзі – теж майстри. А коли один із них дізнався про плани на оздоблення під'їзду, подарував Володимиру цілий причіп форм.

З 6-го по 8-й поверх усе вилито з гіпсу,  на стінах – портрети. Їх на замовлення батька друкувала донька. Загалом, каже майстер, кожен член сім'ї зробив свій внесок.

Хтось порівнює під'їзд із церквою. Для декого це міні-Лувр чи будинок Пшонки. Сам же майстер воліє не прирівнюватися до світових шедеврів. Сусіди просять так само перевтілити й інші майданчики. І навіть пропонують гроші за ремонт.

Майстер каже – можливо, згодом візьметься й за інші поверхи. Своєю роботою хоче надихнути інших оригінально перетворювати свої будинки.

Валерія Ковтун, Богдан Кальченко, 5 канал

Попередній матеріал
Європарламент дасть відповідь по безвізу для України протягом найближчого тижня – представник ЄС
Наступний матеріал
Портніков: У Путіна з'явився big boss

Як пенсіонерки ходили до ЖЕДу "вибивати" опалення в оселях

У Франції пенсіонер-хіпстер став моделлю

У Києві пенсіонерка принесла додому вибухівку, яку знайшла біля сміттєбаку