Криві овочі та фрукти дозволили продавати у ЄС

  Криві овочі та фрукти можуть з`явитися на полицях європейських магазинів. Єврокомісія спростила норми, за якими ці продукти потрапляють до продажу. Досі у Євросоюзі панують суворі стандарти, які визначають зовнішній вигляд овочів та фруктів - наприклад кривий огірок просто не мав шансів потрапити на полицю европейського супермаркета. Тепер, за бажанням, країни ЄС зможуть робити винятки і з цього правила - але за умови що нестандартні продукти продаватимуть дешевше.

  Криві огірки, коротка морква і "безпородні" цибуля, баклажани, дині та сливи знову з`являться на прилавках супермаркетів Європейського Союзу. Стандарти ЄС для плодо-овочевої продукції, які критики називають "євробожевіллям", - переглянули. Щоправда, нові, менш суворі норми в Євросоюзі почнуть діяти лише з наступного літа. Доти в країнах ЄС удень з вогнем не знайдеш огірка, викривленого більш ніж на 10 міліметрів на кожні 10 сантиметрів його довжини. 

  Майкл Манн, речник Єврокомісії: "Для кривих огірків і шишкуватої моркви, та інших рослин незвичної форми -  це насправді щасливий день. З першого липня наступного року закон вступить у дію. Питання розміру та форми овочів і фруктів більше не буде вирішуватись на загальноєвропейському рівні".

  Щоправда, норми спрощують лише стосовно 26ти видів рослинного харчу. А яблука, груші, виноград, полуниці, цитрусові, ківі, персики і нектарини, виноград, солодкий перець та помідори, щоб потрапити на полиці європейських магазинів, все ж повинні і надалі залишатися стандартними. Щоправда, за бажанням, влади члени ЄС можуть самостійно дозволити продаж плодо-овочевих покручів у своїх країнах - якщо продаватимуть їх дешевше.

  Жінка-покупець: "Я сподіваюсь, побачити на полицях чимало різноманітних овочів. Ми вже маємо досить цих ідеальних на вигляд помідорів, які взагалі не мають смаку".

  Чоловік-покупець: "Коли Ви приїжжаєте в інші країни, за межами ЄС, там можна купити і вигнуті, і покручені овочі та фрукти. Так зате  ж вони мають смак! А наші - прісні, зовсім не соковиті".

  Нові правила діятимуть з другого півріччя наступного року. Мешканці Єс радіють вже зараз - вони чекають, коли можна буде вибирати фрукти та овочі і можливо платити за них менше грошей. Щасливі і сільгоспвиробники. Адже вирощені ними "неправильні" плоди можна буде продавати. І оцінювати їх будуть не єврочиновники в кабінетах, а покупці.

  Нонна Стефанова, 5 канал

  Попередній матеріал
  Стрілянину у школі вчинила дівчинка у США
  Наступний матеріал
  Генсек НАТО: Наступного року у альянсі буде на 2 країни більше
  Теги:
  Loading...