фото ЦУП

Космічний корабель РФ з "георгіївською" стрічкою безконтрольно крутиться довкола власної осі – кадри бортової камери

  Відеосигнал з бортової камери з’явився на екранах російського Центру управління польотом.

  Про таке повідомляє "Медуза", а відеокадри опубліковані на каналі SpaceVids.tv у відеохостингу YouTube.

  Офіційні російські ЗМІ подали цю новину під заголовком "Стиковка російського космічної вантажівки "Прогрес" з Міжнародною космічною станцією перенесена на невизначений термін".

  За інформацією низки джерел, корабель неконтрольовано обертається навколо своєї осі, здійснюючи один оборот за кілька секунд, що не дозволяє встановити з ним надійний зв'язок. "Команди з Центру управління польотами на борт корабля не проходять, телеметрія теж йде з перебоями" – йдеться у повідомленні.

  Спочатку "Прогрес" планувалося пристикувати до МКС через шість годин після старту, потім ЦУП вирішив перейти на схему зі стикуванням через дві доби. На даний час дата стикування з 30 квітня перенесена на "невизначений термін".

  Ракета-носій "Союз" з кораблем "Прогрес" стартувала з Байконура сьогодні вранці. Корабель не був виведений на розрахункову орбіту і з нього не вдалося отримати телеметричну інформацію. Крім того, у "Прогресу" не розкрилися дві з п'яти стикувальних антени системи "Курс".

  Протягом дня "Прогрес" здійснив п'ять витків навколо Землі, після чого вийшов із зони видимості російських наземних засобів зв'язку. Усі спроби налагодити зв’язок виявились невдалими.

  Нагадаємо, прикрашений "георгіївською" стрічкою космічний корабель мав доправити на МКС 2,5 тонни вантажу і копію радянського "прапора Перемоги".

  За наявними оцінками, російський ЦУП вивів його на занизьку орбіту, тлож корабель може впасти на поверхню планети.  Попередній матеріал
  Британія закликала Україну забезпечити доступ гумвантажів на непідконтрольні райони Донбасу - посол
  Наступний матеріал
  У Бразилії через зсув ґрунту загинули 12 людей

  Російський космічний корабель з "георгіївською" стрічкою уже тричі облетів планету і може впасти

  Російський космічний корабель не довіз "георгіївську" стрічку до МКС – зник зв'язок

  Російський космічний корабель зійшов з орбіти над Тихим океаном

  Будівельники російського космодрому знову голодують