фрегат
5.ua

Копія французького фрегата 18 сторіччя перетне Атлантику

  Назад у минуле - копія французького фрегата 18 сторіччя перетне Атлантику.

  Корабель вирушить із французького містечка Рошфор до берегів США сьогодні ввечері. Таким чином судно повторить шлях свого предка – фрегата "Герміона". 

  Понад два століття тому він прибув до Йорктауна на допомогу американським революціонерам в їхній війні за незалежність. Проект ініціювала міжнародна морська організація "Кордорі Рояль" ще на початку 90-тих.

  На створення копії історичного судна знадобилося майже 20 років. Відтворення фрегату обійшлося у 25 мільйонів євро. Два місяці корабель тестували біля берегів Франції.

  Поринути в атмосферу морської подорожі задумав і президент Франсуа Олланд. Перед відплиттям "Герміони" - він здійснить кількагодинну прогулянку на судні. Потому, о 21 годині за київським часом у містечку урочисто проводжатимуть фрегат - із концертом та феєрверком.

  У Сполучених штатах "Герміона" побуває в усіх історичних портах часів американської війни за незалежність.

  "235 років тому "Герміона" вирушила до берегів Сполучених Штатів, із генералом Лафайеттом, і ми збираємося точно повторити цей маршрут. На борту - багато сучасного обладнання – наприклад, для душу, туалету чи кухні. Але матроси сплять, як і в ті часи, у приміщенні під палубою, де висота стелі лише півтора метри", - повідомив член екіпажу Олівьє Котані.

  Попередній матеріал
  У Макіївці військова вантажівка з бойовиками зіткнулась з маршруткою
  Наступний матеріал
  В універмазі у Токіо з'явиться андроїд-продавчиня

  Наступного тижня до Одеси прибуде французький ракетний фрегат "Лафайєт"

  Фрегат НАТО зайшов до порту Одеси

  Групу кораблів НАТО в Чорному морі підсилено французьким протичовновим фрегатом

  До Чорного моря увійшов французький фрегат