фото uapress.info

Голова російської Держдуми вкрав свою дисертацію

  Дисертація спікера російського парламенту Сергія Наришкіна повністю списана з робіт інших авторів.

  Учасники проекту "Диссернет" виявили плагіат у кандидатській дисертації спікера Держдуми РФ Сергія Наришкіна, передає "Новая газета".

  Дисертацію на тему "Іноземні інвестиції в Росії як фактор економічного розвитку" Наришкін начебто захистив у 2004 році в Санкт-Петербурзькому державному університеті економіки і фінансів. Наукова робота налічує 196 сторінок, але тільки на 38 з них "Диссернет" не знайшов некоректних запозичень. Ще 39 сторінок не враховувалися при перевірці, оскільки вони містять технічні елементи.

  Координатор проекту Андрій Заякін заявив: "Ми можемо з упевненістю сказати, що в дисертації Наришкіна немає нічого від самого Наришкіна: вся його наукова робота скомпонована з кількох інших оригінальних праць. Вийшов своєрідний "сендвіч", в якому наскладано по 10-15 сторінок з робіт інших авторів".

  "Головною вимогою до дисертації є авторська новизна. Деякі люди, яких викривають у списуванні, зізнаються, що запозичили, наприклад, теоретичні частини в інших авторів, але в дисертації Наришкіна новизни немає ні в першій, ні в другій, ні в третій главах. А також списано висновок", - говорить Заякін.

  Активіст пообіцяв, що 2 грудня "Диссернет" опублікує результати перевірки докторської дисертації Наришкіна, а 3 грудня – написаної ним книги, де теж виявлено купу плагіату. Однак, на його думку, виявлення плагіату в роботі спікера Держдуми не призведе до позбавлення Наришкіна наукового ступеня "не тільки тому, що Вища атестаційна комісія буде до нього упереджена, але й тому що зараз ВАК не має на це права", і саме "Єдіная Росія" зробила все, щоб позбавити ВАК розглядати роботи, написані до 2011 року.

  Прес-секретар Наришкіна Євгенія Чугунова не змогла оперативно відповісти на питання журналістів "Новой газеты", пообіцявши зробити заяву пізніше у вівторок, який уже добігає кінця.

  Попередній матеріал
  Багато політпартій хотіли б витратити більше грошей на виборчу кампанію, ніж вони могли завести легально на свої рахунки - експерт
  Наступний матеріал
  СБУ заарештувала $64 тис. "міністра ЛНР"