Гітлер, Сталін та Муссоліні ледь не отримали Нобелівську премію миру? [відео]

  Йосип Сталін, Адольф Гітлер та Беніто Муссоліні - могли одержати премію миру. Нобелівський комітет повідомив - усі три кандидатури в різний час були серед номінантів на престижну нагороду.

  Нобелівський комітет назвав усіх цьогорічних лауреатів, але дивувати публіку не припиняє. На сайті установи опублікували цікаві факти щодо самої премії та номінантів. По-перше, за 110-літню історію її вручали лише 91 раз. У деякі роки - не знаходили гідних кандидатів. Цьогорічна премія миру - вирізняється максимальною кількістю лауреатів, дозволеною правилами. Зазвичай приз вручали одній особі, зрідка - ділили між двома. І лише двічі за всю історію - присуджували трьом переможцям. У 94му році нагородили близькосхідних лідерів Ясера Арафата, Шимона Переса та Іцхака Рабіна. Цьогоріч Премія миру піде до двох громадянок Ліберії та єменки.

  Торбйорн Ягланд, голова нобелівського комітету: "Нобелівську премію миру 2011 року буде поділено на три рівні частини між Елен Джонсон-Сірліф, Леймою Гбові та Таваккул Карман - за їхню ненасильницьку боротьбу за безпеку жінок, за права жінок на повноцінну участь у миротворчій роботі".

  Єменська революціонерка Таваккул Карман - одна з наймолодших лауреаток премії миру. Їй 32 роки. Стільки ж було Мейрід Корріган, що в 70тих боролася за мир в Північній Ірландії. Найстаршим премію миру одержував 87-річний Йозеф Ратблат, нагороджений за ядерне роззброєння.

  Таваккул Карман, лауреатка премії миру: "Я така щаслива, просто неймовірно! Прсивячую нагороду усій арабській молоді, усьому Ємену і його народу!"

  За всю історію лише один раз лауреат відмовився від Премії - під час В"єтнамської війни тамтешнього політика хотіли нагородити за боротьбу за мир. Британський прем"єр Вінстон Черчіль - теж лишився без премії Миру. Зате йому присудили - літературну. Непорозумінням, пов"язаним із премією миру, Нобелівський комітет присвятив декілька розділів на своєму сайті. В одному з них пояснюють - відомого борця за мир - Махатму Ганді - п"ять разів номінували, але так і не нагородили. У списку НЕНАГОРОДЖЕНИХ - чимало відомих імен: Хуан та Евіта Перон, Лев Толстой, Микола Рерих, цар Микола Другий, П"єр де Кубертен, Марія Монтессорі... У 35му на премію миру номінували італійського диктатора Беніто Муссоліні. У 39му - Адольфа Гітлера. Йосипа Сталіна пропонували відзначити двічі - у 45му і 48му, за успіхи у Другій Світовій. 

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  В Одесі відзначають Дні Львова [відео]
  Наступний матеріал
  НСК "Олімпійський" - відкрито [відео]
  Теги: