meduza.io

Фізик підрахував масу магістра Йоди – вона виявилася від'ємною

Фізик Ретт Аллейн провів оцінку маси магістра Йоди, ґрунтуючись на одному кадрі з п'ятого епізоду "Зоряних війн: Імперія наносить удар у відповідь", де Йода сидить на нозі Люка Скайуокера, коли той балансує на одній руці.

Про це повідомляє Meduza.

Аллейн зробив припущення, що гравітація на планеті Дагоба діє так само, як і на Землі, а розподіл між частинами тіла Скайуокера відповідає розподілу в тілі людини. На основі цього фізик оцінив зріст Люка в 175 сантиметрів, а масу - в 68 кілограмів.

Аллейн  представив систему Скайуокер-Йода як шість матеріальних точок (чотири кінцівки і тулуб учня плюс тіло магістра). Ця система знаходиться в рівновазі, тобто центр мас лежить на вертикальній осі, що проходить через опорну руку Люка.

Потім, підставивши відомі йому значення маси частин тіла Скайуокера та їх координати у рівняння, врахувавши центр мас системи, Аллейн отримав масу магістра Йоди, а саме -43,7 кілограмів, тобто від’ємне число. За розрахунками фізика вийшло, що магістр Йода не лише не тисне на Люка Скайуокера, а й тягне його вгору.

Це не перші подібні розрахунки фізика - професора в Південно-східному Університеті Луїзіани. Раніше у своєму блозі він за допомогою тих же припущень зміг обчислити мінімальну вагу Дарта Вейдера в обладунках – вийшло 209 кілограмів.

Нагадаємо, Disney збудує тематичні парки за мотивами "Зоряних воєн" і "Аватара".

Попередній матеріал
Ляшко заявив про вихід "Радикальної партії" з коаліції
Наступний матеріал
У Києві на місяць обмежать рух Південим мостом