Єнотики у Харкові
Єнотики у Харкові 5 канал

Філіжанка кави з полоскунами: в одній з кав'ярень Харкова оселилася пара єнотів

Читайте по-русски
Хоча хижаки нині ручні, проте в них є окрема зала, власний раціон і режим

В одній з харківських кав'ярень оселилася пара… єнотів. Тут для тварин облаштували окрему залу, в яку можуть заходити відвідувачі. Проте гратися з ними чи гладити їх можна лише з дозволу самих єнотів. У гості до полоскунів завітали й журналісти "5 каналу".

Чотиримісячні єноти Ліза і Барт – як і їхні тезки з мультфільму "Сімпсони" – активні та непосидючі. У кав'ярні для смугастиків облаштували окрему залу. Подивитися на незвичайних мешканців закладу може кожен охочий. А ось силоміць брати хижаків до рук – зась. Єноти самі обирають собі компанію.

Щоправда, треба бути готовим до пустощів смугастих розбишак. Адже вони активно цікавляться будь-якою технікою. Або можуть поцупити щось із кишені. Своє задоволення від гри та спілкування з людьми єноти демонструють, як і коти, – починають муркотіти.

До кав'ярні єноти переїхали з квартири Марка Колеснікова. Вдома у чоловіка Ліза та Барт з'явилися, коли їм виповнилося два тижні. Маленьких смугастиків довелося годувати за графіком і постійно бути поруч із ними. Марк упевнений, так полоскуни звикли до щоденного спілкування із людиною, тому хижаки нині ручні.

"Вони сумують, справді, вранці вони сумують, якщо до них не заходити, вони бачать мене. Але я намагаюся заходити якомога частіше. Тому що завжди є людина, яка дивиться за ними. І інколи це різні люди", – розповідає власник єнотів.

У єнотів є окрема зала, власний раціон і режим. Вранці смугасті пустуни гуляють на вулиці, а вже потім бавляться та відпочивають у вольєрі, облаштованому в кафе.

"Кожен день ми даємо їм вітаміни, ми даємо їм постійно горішки, щоб був повний раціон. Корм суперпреміум-класу. Тому їм вистачає. Людей дуже багато. Постійні черги до них, поки що. Ми намагаємося зробити, щоб це було комфортно. Щоб і люди не чекали, і щоб єнотики наші були в безпеці. І відпочивали", – каже Марк.

Аби тварини не втомлювалися від усіх охочих їх побачити, у пухнастиків є декілька перерв на день. Власник Лізи та Барта регулярно консультується із ветеринаром щодо стану здоров'я хижаків. Щоб не нашкодити єнотам, за їхньою безпекою слідкують і під час спілкування із відвідувачами.

Оксана Нечепоренко, Харків, "5 канал"

Попередній матеріал
Волонтери з різних країн Європи, Азії й Америки взялися відновлювати музей-скансен на Волині
Наступний матеріал
Чи пропускають водії Дніпра спецтранспорт: спільний рейд пожежників і поліції
Loading...

"Чиї свині?": в лісосмузі Черкащини виявили одразу два незаконних скотомогильники

У Франції знайшли найбільшу кістку динозавра – важить понад пів тонни

Упали з дерева і тулилися до стовбура: як у ДСНС турбуються про двох маленьких білченят

За терапевтів – коні, собаки та кажани: як у Харкові "дітей війни" повертають до мирного життя

У Британії чайка викрала пса: знайти собаку не можуть

Морозиво для тварин: як у черкаському зоопарку звірів рятують від спеки