Фестиваль світла і вогню у Естонії

  Сонячна зима в Естонії. Зазвичай у цій країні зимовий день триває лише вісім годин. Але це вже не стосується мешканців Таллінна. В естонській столиці вдев`яте влаштували фестиваль світла і вогню. І тепер на цілі шість тижнів жителі міста можуть забути про сутінки.

  Світлові інсталяції та виставки - просто неба. На центральних вулицях і площах естонські дизайнери, архітектори та митці зробили усе, щоби жителі Таллінна забули про непривітні зимові сутінки. Основний акцент - на вуличні експозиції, лозунг організаторів - "мистецтво на вулиці", щоби світлові експозиції стали доступними всім, кому взимку не вистачає сонця.

  Маті Хейдмет, Професор психології Університету Естонії: "Є певна група людей, які більшість свого часу у темну частину доби, проводять вдома перед телевізорами і намагаються увімкнути так багато світла, скільки це можливо. Таке відгородження та занурення у себе характерне для того періоду року, коли мало світла".

  Цьогорічний фестиваль включає чимало новинок. Серед них - ціла виставка льдових скульптур, яку виготовили естонські умільці. Крім того, дизайнери розробили багато оригінальних світлових конструкцій. Наприклад,  Талліннський авто-вокзал прикрасили лампами із пластикових пляшок - їх сконструювали місцеві студенти.

  Фестивальні події уже відвідали більш як десять тисяч людей. Серед святкових заходів була і зустріч Китайського Нового року. Чимало фестивальних інсталяцій поєднують світло та вогонь. Щоби підтримувати вогнища, організатори використовують старі Різдвяні ялинки.

  Дар`я Тарадай, П`ятий канал

  Попередній матеріал
  Грецькі фермери розливали молоко по тротуарах
  Наступний матеріал
  Одразу 6 компаній у США оголосили про звільнення 70 000 працівників
  Теги:
  Loading...