Фестиваль верблюдів

Забіги "горбатих", допінг, ботокс: чим дивує фестиваль верблюдів у Саудівській Аравії

У Саудівській Аравії стартував Фестиваль верблюдів імені короля Абдул-Азіза. У програмі заходу – забіги та конкурс краси серед тварин. Верблюдів-спортсменів перевіряють на допінг, а верблюдів-красунчиків – на втручання пластичних хірургів

Доглянуті, чепурні, випещені і залюблені. Найкращих верблюдів з усієї Саудівської Аравії зібрали на околицях Ер-Ріяда. Тут у розпалі фестиваль верблюдів імені короля Абдул-Азіза. Саме ці тварини століттями відігравали важливу роль у побутовому житті місцевих мешканців. Бедуїни використовували їх як транспорт і як джерело харчування. Фестиваль нині є даниною національному символу саудитів. 

"На фестивалі громадяни, мешканці та відвідувачі з-за кордону можуть побачити верблюдів з іншого боку. Це наша культура, спадщина та спорт водночас", – каже член королівського фонду імені Абдул-Азіза Фахд Аль-Семмарі.

Традиційно до програми заходу входять забіги верблюдів, а ще – конкурси краси, на яких тварин оцінюють спеціальні судді. Канони верблюжої вроди особливі. Має значення і розмір голови, і форма губ. Єдина вимога – щоб усе було природне.

Організатори заходу цьогоріч уже дискваліфікували десятки тварин через те, що їхні власники вдалися до хірургічного втручання – "накачали" верблюдів ботоксом. Та й взяти участь у самому заході – задоволення не з дешевих.

"Учасниками фестивалю можуть стати лише заможні люди, які мають рідкісних верблюдів. Вони платять за них величезні гроші. Що рідкісніша порода верблюда – то вища ціна", – пояснює голова суддівської колегії Фавзан Аль-Маді.

Подивитися на захід приходять тисячі охочих. Для них організовані спеціальні магазини з їжею та сувенірні лавки зі статуетками верблюдів.

Фестиваль верблюдів імені короля Абдул-Азіза триватиме близько місяця. Потому найкращих тварин виставлятимуть на аукціоні.

Оксана Ткаченко, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

З "дредами" і не тільки: незвичні породи собак на EuroDog Show у Києві – фотогалерея

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Найближчим часом пальне на українських АЗС не подешевшає – аналітик
Наступний матеріал
У поліції назвали перші версії щодо вибуху у Харкові