Барак Обама прибув до Вашингтону маршрутом Лінкольна (РЕПОРТАЖ)

  Дорогою Авраама Лінкольна сорок четвертий президент США прибув до американської столиці. Барака Обаму та його родину до Вашингтона привіз спеціальний потяг, побудований вісімдесят років тому. Інавгураційний експрес під шалені вітання американців провіз Обаму шляхом, яким у тисячу вісімсот шістдесят першому році до Вашингтона прибув шістнадцятий президент США.

  Маршрут Лінкольна як називають шлях із Філадельфії до Вашингтона - двісті двадцять кілометрів. Сам Барак Обама прихильно ставиться до порівнянь із Лінкольном і часто згадує свого попередника, якого у США вважають Великим визволителем - за звільнення амекриканських чорношкірих від рабства. Інавгураційний експрес Обами зробив кілька зупинок - у Клеймонті, Делавері та Віллінгтоні - щоби привітати своїх прихильників. А у Балтиморі Обама навіть виступив на мітингу.

  Барак Обама, обраний президент США: "Ми усвідомлюємо, що тих величезних проблем, з якими ми зіткнулися, не можна розв`язати швидко. Буде багато фальстартів та відступів. Будуть розчарування. Я буду помилятися. Але ми маємо показати терпіння, навіть якщо доведеться діяти дуже швидко. І ми маємо пам`ятати, що ведемо свій рід від патріотів, звичайних чоловіків і жінок, які не здалися навіть, коли було дуже важко, і які вірили, що мають владу змінити цей світ".

  Компанію Бараку Обамі склали його соратники та родина. Майбутня перша леді - Мішель - зустріла у подорожі своє 45-річчя. У Віллінгтоні у потяг підсів майбутній віце-президент Джо Байден із родиною. Залізнична мандрівка - лише початок триденного марафону інавгураційних урочистостей. Сьогодні ж новообраного президента чекають в Арлінгтоні. Барак Обама покладе квіти до пам`ятника на національному кладовищі, де поховані амекриканці, які служили у збройних силах. Тим часом у Вашингтоні вже збираються перші охочі подивитися інавгурацію.

  Ед Стеверсон, житель Г`юстона: "Я дуже схвильований тим, що сюди вдалося потрапити. Єдине, чого я боюся - негоди. Але якщо у вівторок буде так, як сьогодні, це чудово. У мене стільки ентузіазму, я радію як дитина, і справді щасливий, що приїхав сюди".

  У Вашингтоні підготовка до кількох днів урочистостей та святкувань у розпалі. ФБР розпочало її ще у червні. Нині у головному офісі Бюро готові роботи, які знаходять вибухівку, каністри із сотнями літрів води на випадок підірваних авто та безліч іншого обладнання для негайного реагування. Спецагент ФБР з анти-терористичної діяльності запевняє - жодної інформації про можливі атаки немає. Утім саме безпека, разом із холодною зимовою погодою - найбільший головний біль для організаторів.

  Дар`я Тарадай, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІЖЕОСЮЖЕТ (7.45Мб)
  Попередній матеріал
  Влада Тайваню заохочує громадян витрачати більше грошей
  Наступний матеріал
  4 човни з сотнями африканськими біженціх затонули біля берегів Ємену
  Теги: