Австрієць стрибнув з висоти 39 км [відео]

  Рекордний стрибок із парашутом зі стратосфери - здійснив австрієць Фелікс Баумґартнер. Він вистрибнув із капсули на висоті 39-ти кілометрів і успішно приземлився в пустелі американського штату Нью-Мексико.

  Політ екстремала тривав близько десяти хвилин. Половину цього часу він перебував у вільному падінні, розвинув надзвукову швидкість у понад 1100 кілометрів за годину. Парашут відкрив лише на висоті півтора кілометра над землею.

  Для рекордного стрибка - науковці розробили спеціальну герметичну кабіну, в якій парашутист піднявся у стратосферу, і надміцний костюм, здатний витримати перевантаження під час падіння.

  Спробу парашутиста кілька разів відкладали через негоду. Попереднім рекордсменом у висотних стрибках - був британець Джо Кіттінгер. Понад півсотні років тому він стрибнув з висоти у тридцять один кілометр.

  Фелікс Баумґартнер, парашутист: "Коли стоїш там, нагорі, ніби на вершині світу - вже не думаєш про побиття рекордів, про цінність такого стрибка для науки. Єдине, чого хочеш - це щоби все пройшло без інцидентів і вдалося успішно повернутися додому".

  Попередній матеріал
  Українську журналістку викрали в Сирії
  Наступний матеріал
  Перегони для креативних влаштували у Гонконгу
  Теги: