zik.ua

Англійські вчені з'ясували, чому народжуються коти з "вусами Гітлера"

  Дослідники з Університету Бата і Единбурзького університету виявили причину, чому деякі кішки отримують плямисте двоколірне забарвлення, у тому числі прямокутні плями під носом, схожі на вуса Адольфа Гітлера.

  Результати проведеного дослідження вони опублікували в журналі Nature Communications, а короткий виклад оприлюднено на сайті Університету Бата.

  Причина такого забарвлення - мутація гена kit, яка скорочує швидкість розмноження пігментних клітин. Як наслідок - частина шерсті тварин залишається білою, тому що клітин виявляється недостатньо для створення рівного забарвлення.

  Професор Единбурзького університету Йєн Джексон пояснив: "Завжди вважалося, що пігментні клітини певним чином отримують інформацію про те, який візерунок утворити, проте насправді вони рухаються хаотично. Це як процес дифузії: якщо крапля молока потрапить в чашку кави, кава поступово змінить колір". Раніше ж вважалося, що мутація гена впливає на швидкість, з якою рухаються пігментні клітини.

  Дослідники переконані, що результати їхньої роботи зможуть використати ті, хто досліджує такі хвороби, як вроджені вади серця та інші захворювання, пов'язані з рухом клітин у ході внутрішньоутробного розвитку плода.

  Як повідомляв 5.ua, у червні 2015 року бородатий кіт-хіпстер прославився в Instagram. 

  Попередній матеріал
  У чотирьох областях України вже відкрили дороги для проїзду
  Наступний матеріал
  Уряд Нідерландів закликав громадян підтримати Угоду про асоціацію України з ЄС