Американські вчені виявили повністю теплокровну рибу

  Іхтіологи з Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США (NOAA) виявили першу повністю теплокровну рибу.

  Як пише видання nplus1.ru, нею виявилася представниця роду морських лучеперих риб опахів - Lampris guttatus, або опах звичайний.

  Звичайні опахі - досить великі риби. У них велике овальне і сплощене з боків тіло. Через цю особливості англійською їх нерідко називають "місячною рибою" або "сонячною рибою", а також "океанським млинцем". Їх вага досягає 270 кг, а довжина - 2 м.

  Виявилось, що опах звичайний підтримує постійну температуру тіла приблизно на п'ять градусів Цельсія вище навколишнього середовища.

  Раніше вчені з NOAA вже довели, що опахи здатні підтримувати постійну температуру всередині черепа. У новому дослідженні вони продемонстрували, що цей ефект поширюється і на інші внутрішні органи, а також повністю розкрили механізм терморегуляції.

  З'ясувалося, що головним "теплогенератором" у опахів є інтенсивний рух великими грудними плавцями. З ними пов'язані найбільші м'язи в тілі риби. Їх посилена робота викликає прилив метаболічного тепла і розігрівання венозної крові.

  Звичайний опах мешкає в помірних і тропічних водах всіх океанів. Завдяки високій (порівняно з іншими рибами) температурі тіла він може ефективно полювати на великій глибині, де активне переслідування здобичі не характерне для інших риб, що віддають перевагу вичікувати і нападати із засідки. 

  Теплокровними рибами вважаються також смугастий тунець, акула-мако і деякі види макрелі. Однак вони можуть підтримувати постійну температуру тільки в скелетних м'язах.

  Попередній матеріал
  Колишній кандидат у президенти США Мітт Ромні програв у боксерському поєдинку
  Наступний матеріал
  В Одесі відбувся фестиваль велосипедистів та екстремальних видів спорту

  На супутнику Сатурна можливе зародження життя - вчені

  Вчені кажуть, що зафіксували вибух російського космічного корабля над Африкою

  Американські вчені виявили у центрі Чумацького Шляху "зоряний цвинтар"

  Вчені створили карту, що демонструє розподіл "темної матерії"