Афериста Бернарда Медоффа засудили до 150 років ув`язнення (репортаж)

  150 років за ґратами. Суд Нью-Йорка таки ухвалив суворий вирок найбільшому шахраєві за усю історію фінансових ринків. Своїх клієнтів він пограбував щонайменше на 65 мільярдів доларів. Фінансова піраміда діяла іще від початку 90-х. За її схемою вкладення нових клієнтів - ішли на виплату прибутків попереднім клієнтам. Від афери постраждали до 3 мільйонів людей та сотні фінансових організацій у всьому світі.

  На вирок "великому махінатору" Бернарду Медоффу під будівлею суду чекали десятки журналістів. І ще більше - жертв його фінансової піраміди. Рішення суду - 150 років за ґратами. Але ошукані вкладники всеодно у розпачі. Медофф винен їм щонайменше 65 мільярдів доларів. Навіть якщо конфіскувати усе майно фінансового злочинця - це не покриє і одної десятої збитків.

  Домінік Амбросіно, жертва фінансових оборудок: "Ми складали ці ігроші усе життя, а Берні за кілька років видурив їх у нас. Ми залишилися ні з чим, уряд нас кинув. Я запитую в суду, а коли завершиться наш вирок? Коли ми встанемо на ноги, матимемо хоч трохи грошей, і почнемо жити нормально?"

  Ронні С`ю Амбросіно, жертва фінансових оборудок: "Всі ці гроші він повинен повернути. Якщо раптом це станеться. Сподіваюсь, вони потраплять до вкладників, а не осядуть в кишенях інших махінаторів".

  Фінансова піраміда Медоффа - одна з найбільших в історії грошового ринку, і не лише Сполучених Штатів, а й цілого світу. Схема була надзвичайно простою. Чималі дивіденти одним інвесторам він виплачував із коштів, вкладених іншими. Серед клієнтів його фірми були не лише американці, але й громадяни європейських та азійських країн. Про оборудки Медоффа написані томи судової справи, і книги дослідників, які переконують - така фінансова піраміда могла виникнути тільки у сучасному глобалізованому світі.

  Ромен Ґуббе, автор книги "Не кажи нікому... У серці банди Медоффа": "Ця ситуація - приклад глобалізованих фінансів. Подивіться на цю оборудку. Її жертви є у Японії, Бельгії, Франції, у цілому світі. Чому? Медофф створив систему, завдяки якій міг збирати гроші різних вкладників завдяки добре організованим посередницьким фірмам. Ці фірми могли бути респектабельними і чесними, вони просто не перевірили все як слід. Чому? Бо отримували чималий комісійний збір. Суд над Медоффом - це суд над сучасною світовою фінансовою системою як вона є. І саме на впливових політиках світу лежить відповідальність запобігти повторенню подібного ошуканства".

  Геніального фінансиста-ошуканця, 71-річного Медоффа викрила фінансова криза. У скрутний для економіки час кілька інвесторів захотіли отримати назад свох кошти. В сумі це становило 7 мільярдів доларів. Повернути їх Медофф не зміг, і тоді за діло взялася поліція. Усі звинувачення проти себе шахрай визнав ще у березні цього року. 

  Нонна Стефанова, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (7.56Мб)
  Попередній матеріал
  З Гондурасу депортували президента країни (репортаж)
  Наступний матеріал
  Два авта зіткнулися під водою - є загиблі
  Теги: