8-річна єменка домоглася розлучення з чоловіком (РОЗШИРЕНО)

  Розлучення по-єменськи. Вперше в історії країни - неповнолітня дівчинка домоглася розлучення з майже тридцятирічним чоловіком. Він бив та ґвалтував восьмирічну Ноюд два місяці поспіль.

  Дитину, попри її незгоду, заміж віддав безробітний батько. За законами Ємену, дитина не може відтоювати свої права у суді до повноліття. Втім, суддя зглянувся і видав ордер на арешт і батька, і чоловіка.

  Восьмирічна Ноюд сама прийшла до суду, без допомоги дорослих. Останні два місяці вона розраховує лише на себе - відколи батько силоміць видав її заміж за чоловіка, на 20 років старшого за неї.

  Шатха Нассер, правозахисник: "Цій дівчинці заподіяли зло. Вона подала до суду скаргу на свого батька і чоловіка та проти цього нав`язаного шлюбу. У вісім років вони убили її дитинство, вони убили у ній дитину".

  Чоловік - Фаєз Алі Тамер - бив та ґвалтував молоду дружину. На її захист не стали ані сусіди, ані її власна матір. Зрештою, Ноюд подала скаргу сама. Суд визнав її шлюб недійсним і дозволив повернутися до рідних.

  Ноюд Мухаммед Алі: "Він бив мене і лякав... Мені дозволили повернутися додому і жити у будинку мого дяді, поки я маленька. Я сказала "добре"".

  За вироком суду, чоловік Ноюд сидітиме у в`язниці. Але за втрату дружини одержить компенсацію у 250 доларів. Батько дівчинки виправдовується: каже, що не хотів дочці зла, прагнув лише вберегти Ноюд від голоду. Суддя до цих аргуменів залишився байдужим. Якби не проблеми зі здоров`ям, батько Ноюд також сидів би за ґратами.

  Абдул Халєк Губар, суддя: "У цьому винні не наші закони, а батьки - яким начхати на їхніх дочок, які віддають їх заміж у такому віці, коли вони абсолютно не готові до шлюбу".

  За єменськими законами, маленькі дівчата МОЖУТЬ виходити заміж. Проте, доки дружині не виповниться 15, чоловік не має права кохатися з нею. Втім, у бідній країні батьки часто нехтують правовими обмеженнями. Більшість "молодих шлюбів" так і залишаються таємницею, на деякі - звертають увагу правозахисники, та Ноюд Мухамед Алі першою домоглася розлучення самотужки.

  Ксенія Новікова, 5 канал

  Попередній матеріал
  Почти треть украинцев живёт за чертой бедности
  Наступний матеріал
  БЮТ звинувачує Президента в антиукраїнській діяльності
  Теги:
  Loading...