125 років автомобілю [репортаж, відео]

  Ювілей першого автомобіля відзначають у світі. Він з`явився рівно 125 років тому і мало нагадував сучасні машини. Потужність першого автомобіля була - одна кінська сила. Гальм - не було взагалі.

  Три колеса - спицованих, без гуми. Сидіння - дерев`яні. Не те що скла, але і даху немає. Жодних заходів безпеки. Перший автомобіль радше нагадував триколісний велосипед. Але - мав бензиновий двигун і розвивав швидкість ... 16 кілометрів на годину. В тодішніх європейців самохідна коляска викликала подив і обурення: "кому потрібна ця гамірна тарантайка, коли у світі - повно коней?"

  Міхал Бок, глава компанії Mercedes Benz Classic: "За моєю спиною - перший автомобіль, розроблений Карлом Бенцем у 1886-му році. Патент на свій винахід він одержав 29-го січня - це день народження усіх автомобілів світу".

  Пізніше Бенц зізнавався, що навіть не уявляв, яке майбутнє чекає на його винахід. У перші роки вдалося продати лише 25 диво-машин. Але над удосконаленням самоходу працювали численні інженери - зокрема, Готліб Даймлер та Вільгельм Майбах. На початку XX сторіччя бензинові авто виробляли уже по обидва боки океану. Ще сто років минуло - і у світі налічуєьтся понад 600 мільйонів пра-правнуків першого Бенца.

  Карен-Ніна Роде, редактор авто-журналу: "У наш час високим попитом користуються альтернативні двигуни - ощадливі та екологічні".

  Сучасні автомобілі - далеко перевершили свого пращура. Але і в древніх моторних колясок є шанувальники. Точні копії історичної моделі коштують до 65 тисяч євро, у світі їх - не більше 200 екзеплярів.

  Попередній матеріал
  Масові заворушення в столиці Єгипту
  Наступний матеріал
  В Україні вшановують пам`ять героїв Крут [відео]
  Теги: