adme.ru

10 найдорожчих скульптур світу

  Напередодні на нью-йоркському аукціоні Christie’s був побитий черговий ціновий рекорд: скульптура "Вказуюча людина" Альберто Джакометті було продано за $ 141 300 000.

  Повідомляється, що це майже на $ 40 млн більше попереднього топ-лоту - ще однієї роботи швейцарського майстра "Людина, що крокує I". Видання AdMe склало рейтинг найдорожчих скульптур, які коли-небудь продавали на аукціонах.

  Вказуюча людина, 1947. Автор: Альберто Джакометті, ціна: $ 141 300 000.

  adme.ru

  Скульптор створив статую всього за кілька годин - між північчю і дев'ятою ранку. Швейцарський майстер готувався до першої за 15 років власної виставці в Нью-Йорку. 

  Людина, що крокує I, 1961. Автор: Альберто Джакометті, ціна: $ 104 300 000.

  adme.ru

  "Людина, що крокує I" вважається однією з найбільш впізнаваних скульптур ХХ століття. Робота разом з портретом її автора навіть зображена на купюрі в 100 швейцарських франків. Під час торгів скульптура викликала справжній ажіотаж. Торги тривали 8 хвилин, за цей час стартова ціна лота піднялася в 5 разів.

  За любов Господа, 2007. Автор: Деміен Херст, ціна: $ 100 млн.

  adme.ru

  Скульптура, виконана відомим британським художником з 2 кілограмів платини, - злегка зменшена копія черепа 35-річного європейця XVIII століття. Осередки для діамантів (всього їх 8601) вирізані лазером, щелепу виготовлена з платини, а зуби вставлені справжні. Вінчає череп рожевий діамант вагою 52,4 карата. Робота обійшлася британському художнику в 14 млн фунтів.

  Голова, 1910-1912 рр. Автор: Амедео Модільяні, ціна: $ 59,5 млн.

  adme.ru

  "Голова" входить до колекції з 7 скульптур "Стовпи ніжності", які автор виставив в 1911 році в ательє португальського художника Амадео де Соуза-Кордосо. Всі роботи відрізняє виражений овал голови, мигдалеподібні очі, довгий тонкий ніс, маленький рот і витягнута шия.

  Собака з повітряних куль (Помаранчева), 1994-2000 рр. Автор: Джефф Кунс, ціна: $ 58 млн.

  adme.ru

  Ця скульптура заввишки три метри і вагою в тонну. Помаранчева собака - перша з п'яти "повітряних" собак, створених американським художником.

  Левиця Гуеннола, близько 3000-2800 рр. до н. е. Автор: невідомий, ціна: $ 57,1 млн.

  adme.ru

  Створена в Стародавній Месопотамії близько 5000 років тому статуетка з вапняку була знайдена в 1931 році Іраку, недалеко від Багдада. У голові левиці збереглися два отвори для шнурка або ланцюжка: фігурка призначалася для носіння на шиї.

  Велика голова Дієго, 1954. Автор: Альберто Джакометті, ціна: $ 53,3 млн.

  adme.ru

  Бронзова скульптура зображує молодшого брата Альберто Джакометті Дієго, він був улюбленою моделлю швейцарського майстра. "Велика голова Дієго" відлита для установки на вуличній площі в Нью-Йорку, через смерть автора робота над нею призупинилася.

  Оголена жіноча фігура зі спини IV 1958. Автор: Анрі Матісс, ціна: $ 48,8 млн.

  adme.ru

  Експерти називають бронзовий барельєф "Оголена жіноча фігура зі спини IV" найяскравішим з чотирьох творів серії "стоїть спиною до глядача", а всю серію - найбільшим творінням модерністської скульптури ХХ століття.

  Мадам Л.Р., 1914-1917 рр. Автор: Костянтин Бранкузі, ціна: $ 37,2 млн.

  adme.ru

  Дерев'яна статуетка Мадам Л.Р. - одна з найвідоміших робіт цього автора. Вважається, що "Мадам Л.Р." передає традиційний стиль карпатської різьблення і вплив африканського мистецтва на творчість автора.

  Тюльпани, 1995-2004 рр. Автор: Джефф Кунс, ціна: $ 33,7 млн.

  adme.ru

  "Тюльпани" є однією з найбільш складних і великих скульптур з Святкової серії (при видимій невагомості вони важать більше трьох тонн). Це букет з 7 перекручених між собою квіток з "повітряних куль", зроблений з неіржавіючої сталі і покритий напівпрозорою фарбою.

  Попередній матеріал
  Єдиний російський авіаносець відправили на кількарічний ремонт
  Наступний матеріал
  Малайзія не прийняла судно з понад 500 біженцями

  10 наймальовничіших аеропортів у світі

  Фотограф зробив неймовірні світлини 800 дельфінів під час їхнього полювання

  Неподалік Мадагаскару археологи знайшли скарб знаменитого пірата

  Шведський режисер зняв Антарктиду з висоти пташиного польоту