Форма збірної України на Євро-2020

Скандал на Євро-2020: УЄФА заборонила напис "Героям слава!" на формі збірної України

Андрей Павелко / Facebook

Ми розповіли, чи стосується заборона контурної карти з тимчасово окупованим Кримом

У Спілці європейських футбольних асоціацій (УЄФА) на запит Росії вирішили зобов'язати Україну видалити зі своєї нової форми лозунг "Героям слава!". Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на tribuna.com.

Контури тимчасово окупованого Криму і напис "Слава України!" можна буде залишити на новій формі збірної України, але це не стосується гасла "Героям слава!". Цю інформацію вже підтвердили в Українській асоціації футболу.

ЗМІ пишуть, що цей напис у комбінації зі "Слава Україні" не може використовуватися на формі збірної, бо у нього є політичний підтекст.

Відомо, що нещодавно представили нову форму збірної України на Євро-2020. На неї нанесли контурну карту з Кримом, а також написи "Слава Україні!" та "Героям слава!".

Вона обурила росіян, після чого у Росії почали вимагати, щоб УЄФА жорстко відреагувала на таке "свавілля" українців. Втім, остання спочатку не стала забороняти форму та заявила, що її затвердили "відповідно до застосовних правилами щодо екіпіровки".

Цю ситуацію не оминули інші відомі постаті. Наприклад, 51-річний ексфутболіст Віктор Леоненко сказав, що скандал влаштований "потворними політиками". Також його збентежило те, що "політики уй**ищні лізуть у професійний спорт".

Окрім нього, з цього приводу вже висловився російський президент Владімір Путін. Він сказав, що у Києві "нехтують волевиявленням кримчан, що теж не дуже в'яжеться з розумінням того, що таке демократія".

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ