онкологія, рак

Учені виявили ретровірус, який викликає найнебезпечніший вид раку

Shutterstock

Вірус може бути пов'язаний із появою злоякісних пухлин

Американські науковці виявили стародавній ретровірус у геномі людини, який може викликати один з найнебезпечніших видів раку, передає "Дивогляд" із посиланням на  The Journal of Clinical Investigation.

У дослідженні йдеться про ендогенні ретровіруси людини (HERV) – спадкові віруси сімейства РНК-вірусів, які становлять 7-8% людського геному. Ці ретровіруси заражають переважно хребетних істот. Вони особливі тим, що вбудовують свій генетичний код в ДНК-клітини і за рахунок цього легше боряться з імунітетом, стрімко розвиваються і складніше піддаються лікуванню.

Експерти з університетів Майамі та Джорджтаунського, а також Національного інституту охорони здоров'я (США) відмітили, що ендогенний ретровірус людини-К (HERV-K) вбудувався у геном наших предків ще 6 млн років тому. Зазвичай він не викликає інфекцій, як багато інших ретровірусів. Водночас, науковці встановили, що HERV-K може бути пов'язаний із появою злоякісних пухлин яєчок та інших видів онкопатологій.

Також знавці проаналізували вплив вірусу на один з найбільш агресивних видів раку – гліобластому, або рак головного мозку. Середня тривалість життя після встановлення цього діагнозу становить 14 міс. Під час всебічного трансляційного дослідження експресії HERV-K в гліобластомі вчені помітили, що вірус змінює програму стовбурових клітин та активує регулюючий білок під назвою ОСТ4. 

 

За результатами дослідження науковці дійшли висновків, що антиретровірусний препарат здатний уповільнити надмірну активність HERV-K та знизити рівень маркерів пухлинних стовбурових клітин. У подальшому вони мають намір розробити систему лікування гліобластоми в організмі людини або, принаймні, подовжити термін життя після встановлення діагнозу.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що оральний секс провокує рак горла.

Дивіться також відео 5 каналу: Тіла 4 людей вже дістали з-під завалів. Наслідки ракетного удару по Львову

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ