Мозок

Американку врятували від депресії завдяки спеціальному імпланту в мозку – фото

Shutterstock

Пристрій коштує близько $30 тис

Каліфорнійським вченим вдалося врятувати 36-річну американку на ім'я Сара, яка мала невиліковну депресію. Вони перемогли психічне захворювання завдяки спеціальному пристрою, який імплантували у мозок. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Nature.

Хвора користувалася різними методами лікування, але вони були марними. Згодом вона вирішили спробувати експериментальний метод у Каліфорнійському університеті.

Науковці проаналізували мозок Сари та помітили дві ділянки, внаслідок стимуляції яких відбувалося зниження рівня тривоги та підвищення рівня енергії. Наприклад, експерти спробували активувати вентральне смугасте тіло, що відповідає за почуття винагороди.

За словами пацієнтки, у той момент вона займалася рукоділлям, щоб відволіктися від негативних думок. Тоді вона несподівано зрозуміла, що їй не подобається це заняття. Сара описала свої думки як "щастя та радість".

Імплантований у мозок хворої пристрій за назвою Neuropace RNS схвалений для лікування епілепсії. Його вартість приблизно становить $30 тис. Він щоденно працює півгодини та має заряд батареї, який забезпечує роботу протягом 10 років.

Пристрій може відстежувати "біомаркери" у мигдалевидному тілі, яке стає активним перед погіршенням симптомів депресії. Потім він подає мікроімпульси в смугасте тіло, що придушує засмученість.

Історія Сари, якій імплантували у мозок Neuropace RNS
Історія Сари, якій імплантували у мозок Neuropace RNS
Фото: Maurice Ramirez / USF 2021

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що чоловіку видалили частину мозку, щоб він не боявся смерті, але після цього страх зник взагалі.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ