Американські вчені знайшли спосіб збереження серцебиття після заморозки

dt.ua

Фахівці використали технологію "ізохорне охолодження", створену ще 16 років тому

Сучасна медицина приділяє активну увагу створенню технологій, завдяки яким можна трансплантувати донорські органи. Так, вчені зі Сполучених Штатів вперше зуміли успішно охолодити штучно створені серцеві тканини та змусили їх битися. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Communications Biology.

Фахівці з Каліфорнійського університету використали технологію "ізохорне охолодження", створену ще 16 років тому. Вона полягає у тому, що дає змогу зберегти біологічний матеріал шляхом уникнення утворення льодових кристалів під час заморожування.

Для використання цього способу збереження матеріалу його занурюють у рідину, а після цього запечатують у спеціальний контейнер, який не пропускає повітря всередину. 

Каліфорнійські вчені зуміли у такий спосіб виростити тканини серця зі сформованих стволових клітин. Їхньою особливістю є те, що вони можуть скорочуватися у такому ж ритмі, що й серце людини. 

Фахівці поклали зразки у ізохорну камеру та охолодити  до температури -3°С. Після цього, за 24, 48 та 72 години ці матеріали розморозили та нагріли до температури +37°С.

В результаті науковці помітили , що серцебиття спостерігалося у близько 70% зразків тканин, незважаючи на тривалість їхньої розморозки. Автори назвали своє дослідження унікальним: 

"Наскільки нам відомо, це найперший досвід охолодження і відновлення штучного серцевого м'яза людини, який автономно скорочується", – сказав співавтор дослідження Метт Пауелл-Пальм.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що учені розповіли, які повсякденні справи підвищують ризик інсульту.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ