Локдаун

Якими будуть нові карантинні обмеження в Україні та хто зможе їх уникнути

Shutterstock

Пандемія коронавірусу з кожним днем стає все більш небезпечною. Утворення нових агресивних штамів призводить до збільшення кількості захворювань.

У зв'язку із цим МОЗ України подало клопотання до Кабінету Міністрів з вимогами посилити карантин та за потреби, ввести черговий локдаун по всій території країни. "Дивогляд" розповідає, на які карантинні обмеження очікувати українцям, та яка категорія людей зможе уникнути їх. 

Зазначається, що цього разу обмеження поширяться і на навчальні заклади для здобуття загальної середньої освіти. У Київських школах вдаються до посилених карантинних умов: учні можуть заходити у приміщення лише у захисній масці, бахілах, або змінному взутті. Посилену увагу приділятимуть гігієні школярів. Зокрема, у кожному класі та туалеті будуть встановлені антисептики. 

Трохи серйознішою є ситуація у Черкасах. В разі введення жовтого рівня небезпеки в цьому регіоні, лише третина шкіл продовжить навчання в очному форматі. Решта – перейдуть на дистанцію.

Також у МОЗ виокремлюють наступні обмеження:

  • Заповнення громадського транспорту не повинно перевищувати кількості місць для сидіння;
  • У спортивній залі до тренувань допускається лише одна людина на 10 м. кв.;
  • У кафе та ресторанах дистанція між відвідувачами збільшується. Відтепер відстань між столами повинна становити мінімум 1,5 м, а за кожним з них можуть сидіти не більше 4 осіб.

Більш пом'якшеною ситуація буде для вакцинованих українців, що мають Covid-сертифікати. Вони зможуть відвідувати громадські заклади навіть у червоній зоні, в разі, якщо весь персонал буде мати щеплення від COVID-19.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що Зеленський порівняв появу нових вірусів із виходом смартфонів Apple.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ