Названо продукти, які допоможуть боротися із знесиленням та апатією

У багатьох людей буває втома посеред дня, що безпосередньо негативно впливає на їх продуктивність.

Саме тому в Healthline розповіли про їжу, котра допоможе з цією проблемою.

Банани

У них входять складні вуглеводи, калій та вітамін В6, які впливають на підвищення рівня енергії.

Жирна риба

У лососі та тунці є багато білка, жирних кислот та вітамінів групи В, що робить їх чудової складовою раціону.

Лосось
Лосось
Фото: gastronom.ru

Коричневий рис

У половині склянці (50 гр) цього продукту є 2 гр клітковини і необхідна кількість для щоденного вживання марганцю, завдяки якому ферменти розщеплюють вуглеводи.

Також він характеризується низьким глікемічним індексом, що впливає на регулювання рівню цукру в крові та стабілізує рівень енергії протягом дня.

Кава

У цьому популярному напої є кофеїн, який швидко переходить з крові в мозок і пригнічує аденозин – нейромедіатор, який є заспокійливим для центральної нервової системи.

Кава
Кава
Фото: Shutterstock

Внаслідок цього також більше виробляється адреналін, завдяки чому стимулюється організм та мозок.

Тим не менш, не рекомендовано вживати більше 400 мг кофеїну щодня (приблизно 4 чашки кави).

Яйця

Білок, який міститься у цьому продукті, є стабільним джерелом енергії. Також у яєць є в складі лейцин, який провокує вироблення енергії і розщеплює жир.

Яблука

В його середньому розмірі (100 гр) є приблизно 14 гр вуглеводів, 10 гр цукру і до 2,1 гр клітковини. Завдяки останній і природним цукрам яблука забезпечують вивільнення енергії.

Також у них є багато антиоксидантів, що безпосередньо впливає на отримання людиною енергії. Яблука рекомендовано їсти цілими, так як їх шкіра містить багато клітковини.

Вода

Якщо ви не будете пити необхідну кількість води, то це призведе до уповільнення функцій організму, апатії та втоми.

Питна вода
Питна вода
Фото: Shutterstock

Навіть у випадку відсутності спраги спеціалісти радять вживати воду протягом дня.

Темний шоколад

У ньому є більше какао, якщо порівнювати зі звичайним та молочним шоколадом. Справа в тому, що він збільшує кровоток у організмі, завдяки кисень швидше поступає до мозку та м'язів.

Окрім цього, антиоксиданти в какао провокують зменшення розумової втоми та покращують настрій.

Кіноа

Високий вміст білка, вуглеводів та харчових волокон зробив це насіння дуже популярною стравою нашого часу.

Також кіноа характеризується наявністю багатьох вітамінів, мінералів та глікемічного індексу, за допомогою чого організм починає отримувати більше енергії.

Вівсянка

Завдяки наявності бета-глюкану, вітамінів, мінералів, залізу і марганцю, наш організм починає значно краще виробляти енергію.

Сніданок
Сніданок
Фото: Shutterstock

Вівсянка поєднує всі ці поживні речовини, завдяки чому вона є прекрасно стравою для збагачення нашого організму енергією.

Йогурт

В основному йогурт має прості цукри, такі як лактоза та галактоза. Коли вони розщеплюються, то наш організм отримує готову до використання енергію.

Також у цьому продукті є білок, який уповільнює перетравлення вуглеводів, що в свою чергу зменшує швидкість викиду цукру в кров.

Авокадо

Цей популярний продукт має велику кількість корисних жирів, вітамінів групи В та клітковини. Приблизно 84% здорових жирів в авокадо походять з мононенасичених та поліненасичених жирних кислот.

Завдяки ним в крові підтримується оптимальний рівень жиру і посилюється засвоєння поживних речовин.

Апельсини

У них є багато вітаміну С і антиоксидантних сполучень, які захищають нас від окисного стресу, що сприяє відчуттю втоми.

Полуниця

Завдяки наявності вуглеводів, клітковини та цукру після вживання цього продукту підвищується рівень енергії. В одній чаші полуниці близько 13 гр вуглеводів і 3 гр клітковини, котрі також позитивно впливають на здоров'я.

Полуниці
Полуниці
Фото: 24tv.ua

Антиоксиданти, які теж присутні в цьому продукті, допомогають організму боротися з втомою і отримувати необхідну енергію.

Зелений чай

Він має потужні антиоксиданти, кофеїн і сполуку під назвою L-теанін. Усе вищеперераховане дає нам змогу боротися з тривогою і тремтінням, а виробляти енергію.

Горіхи

Наприклад, у мигдалі та кешью є багато білків, вуглеводів і корисних жирів для того, щоб стабільно провокувати енергетичний підйом.

Горіхи
Горіхи
Фото: Shutterstock

Окрім цього, вони мають марганець, залізо і вітаміни груп В та Е, завдяки чому у нас зменшується втома.

Зазначимо, що самолікування може нанести шкоду вашому здоров'ю, тому при виникненні будь-яких сумнівів стосовно стану вашого організму варто звернутися до фахівця.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, як приготувати картоплю фрі без олії.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше