Вакцина

Учені звинуватили РФ у неправдивих даних щодо вакцини від COVID-19

Shutterstock

Водночас Росія відповіла на критику офіційною заявою

Вчені з різних країн відзначають невідповідності даних у публікації про російську вакцину від COVID-19 у науковому журналі The Lancet. Зокрема, вони наголошують на "підозріло повторюваних" патернах у кількох графіках. Відкритий лист вчених із проханням роз'яснити ситуацію оприлюднили на сайті Cattivi Scienziati.

Раніше на графіках динаміки антитіл збіглися патерни за 21 та 28 дні у двох добровольчих групах. Також присутні повторення і на інших графіках. 

"Хоч ми розуміємо, що в цьому випадку досліджувана величина є дискретною, нам, на основі простих імовірнісних оцінок, все ж здається, що факт збігу такої кількості точок між різними експериментами вельми малоймовірний", – йдеться у листі вчених.

На прохання про коментар журнал The Lancet надіслав дану заяву:

"Ми заохочуємо наукові дебати навколо опублікованих робіт і обізнані про відкритий лист, що стосується проведених Логуновим і його колегами клінічних випробувань російської вакцини. Ми переслали лист авторам і запропонували взяти участь в науковій дискусії", – йдеться у ній. 

Також долучилася до обговорення публікації і російська сторона. Представник Російського фонду прямих інвестицій передав наступну заяву від імені науковця Дениса Логунова:

"НІЦЕМ ім. Гамалії категорично відкидає звинувачення в неправдивість статистичних даних, опублікованих в журналі The Lancet. Вони є перевіреними, точними й пройшли експертизу у п'яти рецензентів The Lancet, повнорозмірний клінічний протокол надавався до редакції журналу. Ми представили саме ті дані, які отримали, а не ті, які повинні подобатися італійським експертам", – коментує вчений. 

Раніше Путін заявив, що випробував вакцину від COVID-19 на своїй дочці. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

 

 

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ