У Туреччині відкриють унікальний підводний музей у базиліці на дні озера

ua.euronews.com

Унікальну базиліку - архітектурний об‘єкт Візантійської імперії, - знайдений рік тому на дні турецького озера Ізнік у північно-західній провінції Бурса, за 2 роки перетворять на підводний музей і відкриють для туристів.

Проект схвалений міністерством культури і туризму Туреччини, повідомляє euronews.

Стародавню базиліку виявили ​​під час фотографування озера з гелікоптера. Вчені вважають, що будівля була зруйнована під час землетрусу 740 року. Базиліка збудована на честь Святого Неофіта Кіпрського, вбитого римськими солдатами у 303 році. 

Мер провінції Бурса Реджеп Альтепе наголошує: "Наша мета — відкрити це місце для туристів. Ми хочемо збудувати довкола базиліки структуру зі скла, створити тут підводний археологічний музей, де люди зможуть зануритися в історію, відчути стародавню атмосферу. Ми плануємо відкрити цей музей через 2 роки".

Водолази, які досліджували базиліку, кажуть, що її стіни мають товщину 1 метр. Вона містить два нефи, гробницю і напівкруглу апсиду на вході. Наразі тривають роботи з перетворення берега озера і базиліки в унікальний підводний музей. За інформацією видання, вік базиліки - 1600 років. Вона входить до десятки найбільш важливих наукових відкриттів на планеті. Турецька провінція Бурса занесена до списку об‘єктів світової спадщини ЮНЕСКО.

Як повідомляв 5.ua, 21 вересня 2015 року в ізраїльському музеї презентували найменшу в світі Біблію. 

Фото: ua.euronews.com

ПРОКОМЕНТУЙТЕ