Нереальна реальність: сюрреалістичні пейзажі планети

nv.ua

Найбільший туристичний сервіс для мандрівників TripAdvisor визначив найбільш сюрреалістичні пейзажі на планеті.

Рейтинг, складений на основі відгуків мандрівників з усього світу. У нього увійшли, як місця, вражаючі своєю химерною формою і кольором, так і різні визначні пам'ятки планети, деякі з яких є частиною офіційної спадщини ЮНЕСКО, передає видання "Новое время".

У десятці найбільш неймовірних природних чудес планети представлені такі барвисті місця, як третє за розміром у світі Велике призматичне джерело - гаряче джерело, розташоване в Єллоустонському національномупарку, а також дивовижне Плямисте озеро Клілук в Британській Колумбії, щорічно привертає туристів зі всього світу завдяки плямистим ландшафтам .

Велике призматичне джерело

Велике призматичне джерело - всесвітньо відоме гаряче джерело, третє за розміром у світі, розташоване в Єллоустонському національному парку в США.

Приголомшливе видовище, створене самою природою,представляє собою яскраво-помаранчеву облямівку, яка розфарбовує берега Великого призматичного джерела, в глибиніджерела відтінки змінюються, починаючи від жовтого, закінчуючи пронизливо блакитним. Ці райдужні переливи утворюють мільярди бактерій, що живуть у воді. Протягом усього року забарвлення унікального озера змінюється оранжево-червоним влітку, і синьо-зеленим кольором взимку.

Температура біля берега озера – близько50 градусів, проте ближче до центру температура досягає70 градусів, а в надрах землі і зовсім перевищує800 градусів.

Фото: nv.ua

Плямисте водоймище Клілук

Плямисте водоймище під назвою Клілук, розташоване в південно-західній частині Канади, прославилося завдяки своїм плямистим ландшафтам.

Причиною появи різнокольорових резервуарів є природна аномалія. Зокрема, вода, насичена мінеральними солями, володіє найбільшою в світі концентрацією сульфату магнію, кальцію, натрію, срібла і титану. У зв'язку з високою щільністю мінералів, у водоймі виживають тільки мікроорганізми, а риба тут не водиться.

Найбільш насичені відтінки характерні для літніх місяців, коли плями, що утворюються на поверхні озера, забарвлюються в жовті й зелені кольори. В іншу пору року переважаючим кольором є графітно-сірий.

Фото: nv.ua

Долина Гоблінів

Долина Гоблінів, парк штату Юта, розташований в центральній частині штату в окрузі Емері, славиться своєю основною визначною пам'яткою - тисячею худу грибоподібної форми, заввишки до декількох метрів.

Фото: nv.ua

Озеро Медуз

Одним з найдивовижніших місць у світі є Озеро Медуз в Тихому океані, де мешкає близько 10 мільйонів різних медуз. Незважаючи на скромні розміри, всього 460 метрів на 160 метрів, тут можна побачити, як медуз-гігантів з баскетбольний м'яч, так і мініатюрних медуз, розміром з вишню.

Унікальне озеро утворилося близько 12 тисяч років тому в результаті руху земної кори, коли один з давно затоплених рифів островів Палау, піднявшись над рівнем моря, закупорив невелике морське озеро всередині острова. У морській воді залишилися жити медузи і стали вільно розмножуватися. Оскільки в озері не було хижаків, у медуз поступово зникли пекучі волоски, завдяки чому тепер плавати з медузами в озері абсолютно безпечно.

Фото: nv.ua

Фото: nv.ua

Льодовик Скафтафетльсьокуль

Дивовижний льодовик Скафтафетльсьокуль в національному парку Скафтафетль на півдні Ісландії світиться яскравим блакитним світлом завдяки тому, що майже за тисячу років сніг перетворився на лід, який поглинає всі промені спектру крім синіх. Він є відгалудженням найбільшого льодовика в Ісландіі - Ватнаекуль. Побачити синє сяйво льоду можна тільки взимку після сильного дощу.

Фото: nv.ua

 Озеро Моно

На солоному озері Моно в Каліфорнії можна побачити маленькі і великі острови, вік деяких з яких складає більше двох тисяч років. Над водною гладдю Моно підносяться химерні стовпи - природні відкладення вапняного туфу. Колись це озеро було повністю заповнене водою, але людям потрібна була вода і вони брали її з нього, а коли рівень води впав, ці дивовижні колони стали видні людському погляду.

Фото: nv.ua

Парк снігових мавп

Парк Дзікогудані був відкритий в 1964 році і вважається найбільшою у світі резервацією снігових мавп. У заповіднику, який розташований в горах острова Хонсю, мешкає близько 160 японських макак. У суворих кліматичних умовах мавпи купаються в гарячих термальних джерелах Дзігоку-Онсен. У природних басейнах тварини проводять більшу частину дня.

Фото: nv.ua

Газовий кратер Дарваза

Схожий на ворота в пекло газовий кратер Дарваза розташований в туркменській пустелі Каракуми. Вогняна яма утворилася в результаті буріння свердловини і розкопок, які були організовані в 1971 році геологами: тоді скупчення природного газу, що виникли в підземній каверні, ледь не призвели до загибелі всієї робочої групи. На щастя, в діру провалилася лише бурова вишка, а також обладнання геологів і транспортні засоби. Природний газ, щоб уникнути шкідливого впливу на людей підпалили, а вогонь, який повинен був згаснути через кілька днів, продовжує горіти досі.

Фото: nv.ua

Парк Хітачі

У приморському парку Хітачі, розташованому в місті Хітатінака в Японії, цілий рік цвітуть квіти. Найвідомішими і численними з них є немофіли, на честь цвітіння яких проводиться щорічний фестиваль Гармонія і немофіли, коли квітучі поля стають небесно-блакитного кольору. Також, в цьому японському парку навесні квітнуть сакури.

Фото: nv.ua

Рисові поля Юньнань

У провінції Юньнань в Китаї знаходяться одні з найбільших і мальовничих в світі рисових терас. Своїм дивовижним краєвидом вони привертають безліч туристів з усього світу. Рисові тераси, створені вручну, знаходяться на висоті від 200 до 2000 метрів над рівнем моря і займають більше 20 тисяч квадратних кілометрів. Протягом року пейзаж рисових терас кардинально змінюється: так, влітку можна побачити яскраво-зелені пагони, восени насолодитися мальовничим краєвидом схил гір, немов покритих золотом, а з листопада по квітень залиті водою рисові поля відбивають сонячні промені і утворюють вражаюче видовище завдяки відблисків.

Фото: nv.ua

ПРОКОМЕНТУЙТЕ