У Червоному морі виникло два нові острови

Фото world.fedpress.ru

Геологи розповіли про народження і наступних трансформаціях двох островів вулканічного походження в Червоному морі.

Архіпелаг Ез-Зубайр, який належить Ємену, поповнився двома новими островами в результаті вивержень вулканів, що відбулися в 2011 і 2013 роках. Дослідження на цю тему представлено в журналі Nature Communications, передає видання Lenta.ru.

Механізм утворення вулканічних островів поки мало зрозумілий вченим - особливо тих, що виникають близько серединно-океанічних хребтів. Однак геологам пощастило спостерігати ці процеси практично в реальному часі. З'ясувалося, що острови виникли під час початкової фази вивержень, і "підживлювали" їх заповнені магмою розломи в земній корі. Моделюючи деформації кори на сусідніх островах, вчені прийшли до висновку, що довжина розломів може досягати десяти кілометрів (набагато більше, ніж можна уявити собі за розмірами нових островів).

У повідомленні йдеться, що з 2013 року острова постійно руйнуються через вітрові та берегові ерозії. Отримані дані говорять про те, що архіпелаг Ез-Зубайр може бути частиною раніше невідомої зони вулканічної активності. Цей факт підтверджується відомостями про безліч локальних підземних поштовхів в районі Червоного моря (така сейсмічна картина зазвичай супроводжує інтрузії магми).

Зазначається, що у березні 2015 року в південній частині Тихого океану також з'явився новий острів. Сталося це завдяки виверження підводного вулкана. Знаходиться острів на відстані 45 кілометрів від Нукуалофи, столиці королівства Тонга.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ