В Росії півроку святкуватимуть 1000-ліття з дня смерті київського князя Володимира

фото credo-ua.org

На святкування 1000-річчя з дня смерті князя Володимира, яке відзначатиметься в другій половині 2015 в РФ і за кордоном, буде витрачено більше мільярда рублів.

Список офіційних заходів "церковно-державного свята" був затверджений розпорядженням уряду РФ у вересні 2014 року, передає "Медуза". Частину з них організовують міністерства і відомства спільно з РПЦ, за них відповідає Мінкультури, а за суто церковні заходи – спеціальний оргкомітет РПЦ.

Всього у розпорядженні 76 пунктів загальною вартістю 530 мільйонів рублів, з них 113 200 000 виділяються з федерального бюджету, 50 мільйонів – з регіональних, а 365,7 мільйона повинні бути забезпечені позабюджетними джерелами.

Крім цих коштів, пише РБК, ще півмільярда виділяється на встановлення пам'ятників Володимиру і ремонт церков. Частина витрат в урядовій постанові прихована – вважається, що відповідні суми мають виділити регіональні бюджети і спонсори.

За даними видання, тільки установка пам'ятника князю Володимиру на Воробйових горах в Москві та урочиста церемонія його відкриття обійдуться в 426 мільйонів рублів. Витрати майже повністю будуть покриті з московського бюджету.

Пам'ятна дата наступить 28 липня, в День Хрещення Русі, але святкування розпочнеться вже цієї неділі, 24 травня, з концерту на Красній площі, і триватиме до кінця року.

Робочу групу з підготовки святкування 1000-річчя з дня смерті князя Володимира, в яку входить президент РЖД Володимир Якунін, мер Москви Сергій Собянін і окупаційна "влада" Криму, очолює представник Путіна в Центральному окрузі РФ Олександр Бєглов.

Раніше у 2012-2014 роках в РФ святкували 700-річчя з дня народження Сергія Радонезького. На це було виділено близько 6,5 мільярда рублів – майже половину цієї суми була витратили на реставрацію Троїце-Сергієвої Лаври.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ