Тисячі людей хочуть стати громадянами самопроголошеної республіки Ліберленд

www.alo.rs

Самопроголошена "Вільна республіка Ліберленд" є однією із найменших у світі: її площа складає всього 7 квадратних кілометрів.

Зокрема, це болотистий клаптик землі на західному березі Дунаю, розташований між Сербією та Хорватією. Належність території досі не вирішена після конфлікту двох держав у 90-х роках. Вона належить до регіону Горня Сіга, який є нерозмежованим.

Повідомляється, що такою невирішеною ситуацією скористався Віт Єдличка, етнічний чех, член "партії Вільних Громадян". І проголосив на формально нічиїх землях нову державу на засадах лібералізму.

Зазначимо, серед громадян Сербії, Хорватії, Чехії, Швеції, Швейцарії такі ідеї мають чимало прихильників. Вони запевняють, що братимуть приклад з Монако, Ліхтенштейну і Гонконга. І на території, де поки є лише одна будівля - покинута хатина лісника - побудують процвітаючу спільноту під девізом "живи і дай жити іншим".

Самопроголошений Ліберленд вже має свій прапор. Конституцію збираються написати на засадах швейцарської. Офіційними мовами вважаються чеська та англійська. В уряді, за планами, буде від 10 до 20 людей, яких обиратимуть електронним голосуванням. Валюта буде також електронна –  біткоіни або інша криптовалюта.

Громадянином так званої республіки може стати будь-хто охочий, якщо він не комуніст, нацист або екстреміст. Скептики кажуть: усе це аж занадто ідеалістично.

Утім, у свою чергу, Єдличка заявляє, що прохань про громадянство Ліберленду отримав уже тисячі. Сам же розіслав дипломатичні ноти керівництву сусідніх країн із проханням визнати нову державу. Дипломати відреагували скептично.

У хорватському МЗС назвали Ліберленд віртуальним жартом, у сербському сказали, що це проект без майбутнього, а от поліція цих країн поставилася до питання серйозніше – заблокувала доступ на територію самопроголошеної мікродержави з обох боків. 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ